Żukowo zmaga się z plagą… Wandalizmu

Gmina Żukowo skarży się na problem z wandalizmem. Przestrzeń publiczna jest regularnie dewastowana. Często zdarza się tak, że inwestycje są niszczone zanim zostają oddane do użytku. 

0
źródło foto: gmina Żukowo

Gmina Żukowo skarży się na problem z wandalizmem. Przestrzeń publiczna jest regularnie dewastowana. Często zdarza się tak, że inwestycje są niszczone zanim zostają oddane do użytku. 

Świeżym przykładem odczuwanego problemu jest budowana aktualnie ścieżka bioróżnorodności w parku nad jeziorkiem w Żukowie. Inwestycja nie dobiegła końca jest, a wandale regularnie przypominają sobie o niej dewastując jej poszczególne elementy.

Podobnie ma się sytuacja z przystaniami kajakowymi, psimi pakietami czy przystankami autobusowymi. Niszczone są nie tylko nowe inwestycje, ale również te, już dawno oddane do użytku, na przykład skatepark. Altana przy kościele pw. WNMP również jest niszczona, nie brakuje też wulgarnych graffiti na murach przy niej. Przykładów jest znacznie więcej. Wandale dewastują mienie warte kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy złotych.

– Szanujmy naszą wspólną własność, inwestycje powstają z myślą o Mieszkańcach i niedopuszczalnym jest, że przez wybryki kilku osób, kilkadziesiąt czy kilkaset innych nie może skorzystać z niektórych elementów przestrzeni publicznej – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Jaki jest sens zabierania dzieci w miejsca, które otaczają wulgarne napisy, albo na place zabaw gdzie tyrolka czy zjeżdżalnia są zdewastowane?

Naprawy zniszczeń pochłania znaczną część budżetu gminy Żukowa. Jak informuje burmistrz, umieszczenie kamer w każdym miejscu gdzie powstają inwestycje, przystanki czy elementy rekreacyjne nie jest możliwe. Włodarz Żukowa apeluje o to, aby zgłaszać wszystkie sytuacje związane z niszczeniem mienia publicznego.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj