Żukowo. Zgarnij dodatkową kasę i bądź EKO

W 2020 roku będzie można składać wnioski o udzielenie dotacji ze środków budżetu gminy Żukowo na dofinansowanie wymiany pieca.

0

W 2020 roku będzie można składać wnioski o udzielenie dotacji ze środków budżetu gminy Żukowo na dofinansowanie wymiany pieca.

– Serdecznie zachęcam wszystkich do skorzystania z tej możliwości. Zmiana systemu grzewczego w znacznym stopniu wpływa na stan otaczającego nas powietrza. W 2019 roku zainteresowanie tym programem przeszło nasze oczekiwania i kilkukrotnie zwiększaliśmy środki przewidziane na jego realizację. Umowy w ramach wspomnianego programu podpisało 58 osób, a gmina Żukowo przekazała na ten cel łącznie 174 tys. zł. Liczę, że w 2020 roku również nie będzie brakować chętnych do skorzystania z tej możliwości – mówi burmistrz gminy Żukowo, Wojciech Kankowski. 

O dofinansowanie mogą ubiegać się osoby fizyczne, będące właścicielami domów jednorodzinnych oraz wspólnoty mieszkaniowe zarządzające nieruchomością, na której ma być zrealizowana inwestycja. Dofinansowane będą modernizacje źródeł energii cieplnej, polegające na likwidacji kotłów opalanych węglem lub koksem i zastąpieniu ich:

  • kotłami opalanymi gazem,
  • kotłami opalanymi olejem opałowym,
  • kotłami opalanymi biomasą (drewno kawałkowe, zrębki drzewne, brykiety, pellety),
  • elektrycznymi źródłami ciepła na potrzeby ogrzewania budynków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj