Żukowo. Wystartowały prace przy budowie węzła integracyjnego

Żukowo rozpoczęło realizację jednej z największych tegorocznych inwestycji - budowę węzła integracyjnego. Całość zaczęła się od prac budowlanych przy ul. Tuwima.

0
źródło foto: gmina Żukowo

Żukowo rozpoczęło realizację jednej z największych tegorocznych inwestycji – budowę węzła integracyjnego. Całość zaczęła się od prac budowlanych przy ul. Tuwima.

Prace trwają od bieżącego tygodnia, wstępem do inwestycji jest odcinek drogi przy ul. Tuwima, który został stworzony w ubiegłym roku. Obecne prace to kontynuacja budowy wyżej wymienionej ulicy oraz tworzenie parkingu z 94 miejscami postojowymi dla samochodów osobowych, 5 miejscami postojowych „kiss&ride”, 2 miejscami postojowymi dla pojazdów taxi, wraz z: oświetleniem, kanalizacją deszczową, monitoringiem, wiatą rowerową dla 20 rowerów, infomatem, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni, systemem Wi-Fi.
Z biegiem czasu w to miejsce zostanie przeniesiony przystanek kolejowy „Żukowo Wschodnie”, który obecnie znajduje się przy ul. Dworcowej.
13 stycznia rozpocznie się remont ul. Elżbietańskiej w Borkowie, a na przełomie stycznia i lutego ruszą prace na drodze przez Rutki.

Łączna wartość robót budowlanych węzła w Żukowie opiewa na kwotę 14 478 396,80 zł z czego 5 893 693 zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji zamówienia to 210 dni od daty przekazania placu budowy, czyli początek sierpnia tego roku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj