Żukowo. Umowa na węzeł integracyjny podpisana

Inwestycja będzie kosztowała blisko 15 mln złotych i znacznie przyczyni się do poprawy komunikacji w gminie Żukowo.

0
źródło foto: Gmina Żukowo

Inwestycja będzie kosztowała blisko 15 mln złotych i znacznie przyczyni się do poprawy komunikacji w gminie Żukowo.

Już niebawem ruszą zaawansowane prace budowlane przy powstawaniu węzła integracyjnego w Żukowie. Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy zadania.

To jeszcze nie rewolucja, ale z pewnością ewolucja układu komunikacyjnego w Żukowie i okolicach – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Odczują ją przede wszystkim kierowcy samochodów i rowerzyści, bo zakres prac jest naprawdę duży.

Inwestycja jest jedną z większych, która zostanie wykonana w gminie Żukowo. Zakres prac został podzielony na pięć etapów:

1. Ul. Pożarna i Tuwima w Żukowie

– Budowa ul. Pożarnej o nawierzchni z kostki betonowej na długości ok. 291 mb i szerokości zmiennej wraz z budową 17 miejsc postojowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), budową oświetlenia, kanalizacji deszczowej, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni.

– Budowa ul. Tuwima o nawierzchni z kostki betonowej wraz z parkingiem – 94 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 5 miejsc postojowych „kiss&ride”, 2 miejsca postojowe dla pojazdów taxi, oświetleniem, kanalizacją deszczową, monitoringiem, wiatą rowerową dla 20 rowerów, infomatem, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni, system Wi-Fi umożliwiający odbiór Internetu na terenie całego parkingu na ul. Tuwima.

2. Trasy rowerowe wzdłuż dróg krajowych

Powstaną trasy rowerowe na ul. Gdyńskiej na trasie Małkowo – Żukowo oraz Kościerskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Brzozową w Glinczu.

3. Trasy rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich

Trasa przebiegać będzie ul. Kartuską prowadzącą z Żukowa w kierunku Kartuz

4. Trasy rowerowe wzdłuż dróg powiatowych

Trasa przebiegać będzie ul. Elżbietańską prowadzącą w kierunku Smołdzina

5. Trasy rowerowe wzdłuż dróg gminnych

Tu trasy przebiegać będą wzdłuż dróg gminnych w Borkowie, Rutkach, Żukowie (ul. Parkowa, ul. Mickiewicza), Glinczu (ul. Brzozowa, Akacjowa, Dębowa), Żukowie (ul. Pod Otomino, przez miejscowość Otomino w kierunku miejscowości Żukowo), ul. 3 Maja.

We wrześniu zakończyła się budowa ul. Tuwima w Żukowie. Będzie ona prowadziła do planowanego węzła integracyjnego oraz dworca kolejowego Żukowo Wschodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj