Żukowo. Ulica Pożarna zostanie wyłączona z ruchu?

Budowa Węzła Żukowo powoli dobiega końca. Do zrealizowania został już tylko ostatni etap prac – przebudowa ul. Pożarnej w Żukowie. W związku z pracami, przejazd oraz przejście tą drogą będą bardzo utrudnione.

0
źródło foto: gmina Żukowo

Budowa Węzła Żukowo powoli dobiega końca. Do zrealizowania został już tylko ostatni etap prac – przebudowa ul. Pożarnej w Żukowie. W związku z pracami, przejazd oraz przejście tą drogą będą bardzo utrudnione.

Utrudnienia w ruchu pojawią się na przełomie stycznia i lutego i potrwają około 2 miesiące. Z uwagi na położenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, droga ta jest niezwykle uczęszczana. Jak informuje gmina, wykonawca będzie dokładał starań, by przejazd ul. Pożarną był możliwy. Przewiduje się również takie dni, w których przejazd tym odcinkiem będzie możliwy tylko dla karetek.

Informacje o dokładnym terminie rozpoczęcia prac zostaną podane wkrótce. Już teraz władze gminy Żukowo apelują, by planując wizytę w SPZOZ (lub innych obiektach przy ul. Pożarnej) w trakcie prac drogowych, kierowcy zostawiali samochody na parkingach i resztę trasy pokonywali pieszo. Staraniem gminy, przy wjeździe na ul. Pożarną, powstanie tymczasowe miejsce parkingowe.

Utrudnienia w ruchu pojawią się na przełomie stycznia i lutego i potrwają około 2 miesiące. Z uwagi na położenie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, droga ta jest niezwykle istotna. Wykonawca będzie dokładał starań, by przejazd ul. Pożarną był przejezdny, z pewnością będą jednak dni, w których droga będzie całkowicie zamknięta (z wyłączeniem przejazdu karetek i awaryjnych sytuacji).

Dodatkowo, w tej części Żukowa są miejsca, w których można pozostawiać pojazdy, nawet na dłuższy czas, np.:

– parking przy przystanku PKM koło Szkoły Podstawowej nr 1,

– parking przy Szkole Podstawowej nr 2,

– miejsca parkingowe wzdłuż ul. Armii Krajowej,

– parking przy dworcu Żukowo Wschodnie.

Zakres prac przy ul. Pożarnej jest szeroki. Nawierzchnia zmieni się na kostkę, powstanie oświetlenie, przebudowana zostanie infrastruktura podziemna, droga przejdzie też ogólną estetyzację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj