Żukowo. Trwa planowanie strategii rozwoju gminy do 2040 roku

"Jak będzie wyglądać Gmina Żukowo w 2040 roku? W których kierunkach będzie się rozwijać?" na te pytania gminy ma odpowiedzieć przygotowywana przez władze Strategia Rozwoju Gminy Żukowo.

0

„Jak będzie wyglądać Gmina Żukowo w 2040 roku? W których kierunkach będzie się rozwijać?” na te pytania gminy ma odpowiedzieć przygotowywana przez władze Strategia Rozwoju Gminy Żukowo.

Ostatnie miesiące doskonale obrazują fakt, że gmina Żukowo rozwija się niezwykle prężnie i nie bez powodu Strategia Rozwoju Gminy Żukowo jest tworzona właśnie w tym momencie. Tempo przyrostu mieszkańców rośnie, a dodatkowo realizowane inwestycje w sferze komunikacyjnej tworzą szanse, ale i zagrożenia dalszego rozwoju.

– Strategia powinna wyznaczyć takie kierunki rozwoju, które pozwolą najlepiej wykorzystać pojawiające się możliwości, przy minimalizacji możliwych negatywnych aspektów rozwoju. Obecna strategia z 2015 roku obejmuje okres do 2020 roku, zaś z technicznego punktu widzenia, posiadanie aktualnej strategii rozwoju jest niezbędne do ubiegania się o zewnętrze środki rozwojowe – mówi włodarz Żukowa.

Dokument ma zostać przygotowany przez Zespół Roboczy ds. Opracowania i Wdrażania Strategii Rozwoju Gminy Żukowo Do Roku 2040, przy wsparciu metodologicznym i merytorycznym prof. Uniwersytetu Gdańskiego Mariusza Czepczyńskiego z Zakładu Gospodarki Przestrzennej.

Strategia ma być współtworzona przez mieszkańców gminy oraz reprezentujących ich radnych. Jednak z uwagi na dynamiczną sytuację epidemiczną, konsultacje i debaty będą prowadzone przede wszystkim w formie zdalnej lub hybrydowej. Zakończenie prac nad dokumentem mają zakończyć się jeszcze w tym roku. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj