Żukowo. Rozpoczęcie roku w dobie pandemii

Mimo trwającej pandemii pozornie wszystko wraca do normy. Ministerstwo Edukacji zadecydowało, żeby uczniowie po półrocznej przerwie wrócili do szkół. Jak rozpoczęcie roku wyglądało w Żukowie?

0
źródło foto: gmina Żukowo

Mimo trwającej pandemii pozornie wszystko wraca do normy. Ministerstwo Edukacji zadecydowało, żeby uczniowie po półrocznej przerwie wrócili do szkół. Jak rozpoczęcie roku wyglądało w Żukowie?

W gminie Żukowo 1 września rok szkolny rozpoczęło około 5,5 tysiąca uczniów, którzy zobaczyli się w szkolnych murach pierwszy raz od połowy marca, gdy wprowadzono pierwsze obostrzenia z powodu obecności koronawirusa w Polsce.

– Życzę powodzenia wszystkim uczniom w nowym roku szkolnym, by był to czas zdobywania wiedzy, odnajdywania w sobie talentów, a także nawiązywania znajomości na całe życie – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Drodzy uczniowie, nauczyciele, dbajmy o siebie nawzajem, przestrzegajmy wytycznych, a z pewnością będzie nam łatwiej uniknąć ewentualnych zagrożeń w nowym roku szkolnym, który zaczął się tak nietypowo.

W tym roku uroczystości miały nietypowy charakter. Rozpoczęcie roku podzielone na grupy, apel odbywający się na zewnątrz szkoły – to niektóre z rozwiązań jakie zostały wprowadzone dla bezpieczeństwa uczestników. Nie zabrakło też masek oraz płynów do dezynfekcji. Części oficjalne w niektórych szkołach były krótsze i często skupiały się na uroczystym przywitaniu uczniów, życzeniach i odśpiewaniu Hymnu Narodowego.

W Baninie dodatkowo pożegnano odchodzącą dyrektor szkoły Ewę Kosznik i przywitano jej następczynię Agatę Zomkowską.

Z kolei w Niestępowie inauguracja roku szkolnego została połączona z uroczystym otwarciem rozbudowanej części placówki. Prace budowlane rozpoczęły się jeszcze w ubiegłym roku. Obiekt powiększył się ok. 455 m. kw. powierzchni użytkowej, co przekłada się na trzy sale lekcyjne, salę do ćwiczeń korekcyjnych wyposażoną w maty tatami, część sanitarną oraz magazyn.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj