Żukowo. OKiS i Biblioteka w nowej siedzibie

0

Wkrótce Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz Biblioteka Samorządowa będą miały nową siedzibę.

We wrześniu miały miejsce odbiory techniczne budynku, który stanowić będzie siedzibę obu instytucji.

– W maju otworzyliśmy Centrum Kultury Spichlerz, teraz czas na nową siedzibę OKiSu i Biblioteki Samorządowej. Jestem przekonany, że takie warunki pozwolą nam podnieść ofertę kulturalną na jeszcze wyższym poziom – mówi burmistrz gminy Żukowo, Wojciech Kankowski.

Przebudowany obiekt to przede wszystkim 2 kondygnacje i pomieszczenia podziemne – łącznie ok 900 m kw. powierzchni użytkowej. Na parterze zlokalizowana będzie nowa siedziba Biblioteki Samorządowej.

– Dla nas to ogromna zmiana i nowy rozdział w historii tej placówki. Bardzo się cieszę, że mogę uczestniczyć w tak istotnych zmianach, to będzie piąta przeprowadzka naszej biblioteki, która czekała na „swoje” miejsce przeszło 70 lat. Choć do przeprowadzki jeszcze trochę czasu, już teraz zapraszamy wszystkich Mieszkańców do nowej siedziby – mówi Natalia Langa, Dyrektor Biblioteki Samorządowej. 

Na parterze oprócz biblioteki będą też sale warsztatowe (muzyczna i plastyczna) oraz całoroczny punkt informacji turystycznej, gdzie będzie można m.in. zakupić prace żukowskich hafciarek. W pomieszczeniach podziemnych znajdować się będzie archiwum Urzędu Gminy. Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną pomieszczenia Ośrodka Kultury i Sportu wraz z salą konferencyjną.

– Nowa siedziba otwiera nam nowe możliwości i postaramy się w pełni je wykorzystać. Sąsiedztwo z Centrum Kultury Spichlerz oraz Zespołem Poklasztornym Norbertanek jest niezwykle ważne z punktu widzenia jednostki kultury. Lokalizacja będzie dużym plusem tego obiektu – mówi Aleksandra Rogalewska-Kania, Dyrektor OKiS Żukowo. 

W pobliżu znajduje się również przestrzeń parkowa (inwestycja zakończona we wrześniu ubiegłego roku), a także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej i przystań kajakowa. Dodatkowo ul. 3 Maja, przy której znajduje się budynek, została niedawno zmodernizowana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj