Żukowo tłumaczy niezrealizowane projekty BO

W Żukowie wciąż są niezrealizowane projekty BO z ubiegłych lat.

0

W Żukowie wciąż są niezrealizowane projekty BO z ubiegłych lat.

Mieszkańcy gminy Żukowo znów podnoszą głos w sprawie niezrealizowanych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Konkretne inwestycje z poprzednich edycji programu co prawda zaczęto, jednak wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Przypomnijmy, o jakich projektach mowa.

„Budowa Obszaru Rekreacyjnego Parkowa” – 2017 rok

Projekt zakładał montaż oświetlenia i wyrównanie nawierzchni ścieżki pieszo-rowerowej, łączącej ul. Parkową ze skateparkiem przy „Jeziorku”. Pieniądze w ramach tego projektu „wystarczyły” jedynie na montaż oświetlenia (wraz z wykonaniem niezbędnej dokumentacji). Urząd Miasta zapewnia jednak, że nie zrezygnuje z realizacji projektu w całości.

– Gmina Żukowo w tym roku w ramach innego zadania (Budowa Ścieżki dydaktycznej w ramach bioróżnorodności) wykona w tym miejscu małą architekturę (w tym ławki) oraz rozpocznie wykonanie nawierzchni, które zakończy się w przyszłym roku. Również w przyszłym roku zamontowany zostanie tam monitoring – mówią urzędnicy.

„Budowa drogi pieszo rowerowej Parkowa – Gdańska” – 2018 rok

Ciąg miał powstać przy dwukierunkowej drodze, łączącej ul. Parkową z pętlą autobusową przy ul. Gdańskiej. Do tej pory jednak projektu nie zrealizowano.

– Gmina Żukowo, by zrealizować to zadanie, musiałaby wykupić od osoby prywatnej teren pod tę inwestycję. W innym wypadku budowa ścieżki wiązałaby się ze zmianą drogi na jednokierunkową (część pasa drogowego zostałby przeznaczona na budowę wspomnianego ciągu pieszo-rowerowego). Inicjatorzy projektu zakładali jednak konieczność zachowania dwukierunkowości drogi. Podjęto więc działania mające na celu zakup terenu. Rozmowy z jego właścicielem wciąż trwają – tłumaczy Urząd Miejski w Żukowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj