22-latek znęcał się nad partnerką. Policja wykorzystała ustawę antyprzemocową

Sprawca przez 14 dni nie będzie mógł zbliżać się do zajmowanego wspólnie z partnerką mieszkania. Dzielnicowy wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania.

0

Sprawca przez 14 dni nie będzie mógł zbliżać się do zajmowanego wspólnie z partnerką mieszkania. Dzielnicowy wydał mężczyźnie nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania.

W nocy z poniedziałku na wtorek policjanci w czasie interwencji domowej zatrzymali 22-letniego mężczyznę, który stosował przemoc fizyczną i psychiczną wobec swojej partnerki. Zatrzymanie miało charakter prewencyjny, służyło zapewnieniu bezpieczeństwa kobiecie i jej dzieciom, gdyż agresywne zachowanie 22-latka zagrażało ich życiu i zdrowiu.

Wczoraj dzielnicowy skontaktował się z partnerką mężczyzny w celu szczegółowego rozpoznania sytuacji rodziny. Poczynione przez policjanta ustalenia wskazały na zasadność wydania 22-latkowi nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

– Mężczyzna został poinformowany o miejscach, w których może uzyskać tymczasowe schronienie. 22-latek, w obecności policjanta, może zabrać z mieszkania jedynie przedmioty osobistego użytku i niezbędne do wykonywania pracy. Dzielnicowy będzie kontrolować stosowanie się do wydanego nakazu i zakazu. Naruszenie któregoś z nich będzie skutkować sankcjami karnymi określonymi w art. 66b kodeksu wykroczeń, jakimi są kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny oraz zastosowaniem trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia – informuje asp. Marta Szałkowska z KPP Lębork.

14-dniowy czas obowiązywania nakazu lub zakazu może być w uzasadnionych przypadkach przedłużony przez sąd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj