Znamy termin otwarcia lęborskiej biblioteki

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku uruchamia wypożyczalnie bibliotecznych zbiorów. Pracownicy biblioteki proszą, aby przed przyjściem do biblioteki zapoznać się z poniższymi zasadami, obowiązującymi w czasie trwania epidemii Covid-19.

0
Foto: UM Lębork

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku uruchamia wypożyczalnie bibliotecznych zbiorów. Pracownicy biblioteki proszą, aby przed przyjściem do biblioteki zapoznać się z poniższymi zasadami, obowiązującymi w czasie trwania epidemii Covid-19.

Biblioteka zostanie otwarta w środę, 6 maja.

ZASADY OBOWIĄZUJĄCE OSOBY KORZYSTAJĄCE Z USŁUG BIBLIOTEKI W OKRESIE STANU ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

1. W okresie zagrożenia epidemicznego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku funkcjonuje wyłącznie wypożyczalnie zbiorów: książek, filmów, gier planszowych i czasopism.

2. Czas otwarcia biblioteki zostaje wydłużony w sposób następujący:
biblioteka główna – poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek – 10.00-18.00,
środa, sobota – 9.00-15.00.
filia – poniedziałek, czwartek, piątek – 10.00-18.00,
wtorek, środa – 9.00-15.00.

3. W wyżej wymienionych dniach w godzinach 9.00-10.00 będą obsługiwane osoby, które z różnych względów nie powinny narażać się na kontakt z przypadkowymi osobami i wcześniej umówią się telefonicznie lub e-mailowo na odbiór materiałów bibliotecznych.

4. W dni robocze w godzinach 10.00-13.00 wypożyczalnia dla dorosłych i filia będą dostępne jedynie dla osób powyżej 60 roku życia.

5. Zamknięty zostaje wolny dostęp do zbiorów. Książki, płyty, gry podają wyłącznie bibliotekarze.

6. Do odwołania nie można korzystać z czytelni, stanowisk komputerowych, kącika malucha, szatni.

7. Czytelnicy zobowiązani są do zwrotu książek i innych materiałów bibliotecznych wyłącznie do trezora/wrzutni, znajdującej się przy wejściu do biblioteki.

8. Zwrócone do wrzutni materiały zdejmowane są z konta czytelnika po 14 dniach. Nie będzie naliczana opłata za przetrzymanie.

9. Osoby z zewnątrz, w tym czytelnicy, zobowiązane są po wejściu do biblioteki do dezynfekcji dłoni w wyznaczonym do tego miejscu i przebywania w bibliotece w maseczkach i rękawiczkach jednorazowych.

10. Należy zachować odległość minimum 2 m pomiędzy osobami znajdującymi się w jednym pomieszczeniu.

11. W wypożyczalni dla dorosłych, wypożyczalni dla dzieci mogą jednorazowo przebywać maksymalnie po 4 osoby. W filii bibliotecznej – maksymalnie 3 osoby.

12. Nie należy podawać karty bibliotecznej.

13. Wskazane jest, aby czytelnicy korzystali w domu z katalogu internetowego biblioteki i przychodzili z listą poszukiwanych tytułów. Uruchomiona zostaje możliwość telefonicznego lub e-mailowego zamawiania pozycji znajdujących się na półkach i ich odbioru w ciągu 2 dni.

14. Po wypożyczeniu zbiorów bibliotekę główną należy opuszczać przez drugie wyjście, przy szatni.

15. Bezpłatne kody dostępu do ebooków można otrzymać dzwoniąc na numer telefonu 59 8622 307. Nie ma obowiązku przychodzenia do biblioteki.

16. Przedłużone zostają o dwa miesiące abonamenty na wypożyczanie gier planszowych.

17. Użytkownicy w czasie pobytu w bibliotece powinni bezwzględnie stosować się do zasad profilaktycznych przedstawianych i aktualizowanych przez Główny Inspektorat Sanitarny i Ministerstwo Zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj