Znamy laureatów konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” z gminy Żukowo

Wczoraj, 4 sierpnia w ramach konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” odbywającego się na terenie gminy Żukowo, wyłoniono laureatów w kategoriach „Wieś” oraz „Zagroda”. Zdobywcy pierwszych miejsc przechodzą do szczebla wojewódzkiego.

0

Wczoraj, 4 sierpnia w ramach konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2020” odbywającego się na terenie gminy Żukowo, wyłoniono laureatów w kategoriach „Wieś” oraz „Zagroda”. Zdobywcy pierwszych miejsc przechodzą do szczebla wojewódzkiego.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu, do którego przystąpiło i zakwalifikowało się 15 gospodarstw rolnych oraz 2 wsie, dyplomy i nagrody wręczył Wojciech Kankowski, burmistrz gminy Żukowo.

Burmistrz podziękował uczestnikom konkursu za wkład w upiększanie gminy i podkreślił, że przyjeżdżający widzą, jak gmina Żukowo zmienia się na lepsze. Zapewnił również, że Urząd Gminy w Żukowie zawsze będzie wspierał konkurs „Piękna Wieś Pomorska”.

W kategorii „Wieś” I miejsce przyznano wsi Małkowo, a dyplom, upominek oraz nagrodę w postaci bonu do wykorzystania w centrum ogrodniczym, odebrała sołtys Elżbieta Gruba. II miejsce otrzymał Glincz – dyplom, upominek i bon przekazano na ręce sołtys Izabeli Małycha.

W kategorii „Zagroda” wyłoniono następujących laureatów:

I miejsce:
– Dorota i Ryszard Szreder Żukowo,
II miejsce:
– zagroda rolnicza agroturystyczna Gertruda i Jerzy Walder – Sulmin,
– zagroda rolnicza Mariusz Bigus – Leźno,
– zagroda rolnicza Stefan Pyszka – Skrzeszewo,
– zagroda rolnicza Marzena i Piotr Skierka – Łapino Kartuskie
III miejsce:
– zagroda rolnicza Piotr i Urszula Połomscy – Małkowo,
– zagroda rolnicza Zuzanna Ptach – Miszewo,
– zagroda rolnicza Hirsz Arleta – Żukowo.

Przyznano również wyróżnienia dla ośmiu „Zagród”:

– Danuta Hasse – Miszewo
– Tadeusz Kreft – Borkowo
– Piotr Lewandowski – Miszewo
– Wioletta Drewing – Glincz
– Krystyna i Franciszek Młyńscy – Pępowo
– Gruba Elżbieta – Małowo
– Zenon Lejk – Małkowo
– Marek Siebert – Żukowo

„Zagrody” otrzymały dyplomy, upominki, bony oraz kwiaty. Zagrody i wsie ocenione zostały na podstawie przeprowadzonych dwóch kontroli wyjazdowych w dniach 24 i 25 czerwca br. przez komisję w składzie: Andrzej Karczewski – Przewodniczący Komisji, Barbara Turzyńska – Członek Komisji, Piotr Lewna – Członek Komisji, Agnieszka Knapińska – Członek Komisji. Komisja dokonała podsumowania konkursu zgodnie z obowiązującym regulaminem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj