Znamy już harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

W Żukowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda przedstawił dokładny harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta.

0
Foto: UG Żukowo

W Żukowie odbyła się konferencja prasowa, podczas której Wiceminister Inwestycji i Rozwoju Waldemar Buda przedstawił dokładny harmonogram budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta z obwodnicą Żukowa.

– Dla mieszkańców gminy Żukowo to niezwykle ważny dzień. Dziś nabierają tempa prace przy inwestycji, o którą zabiegaliśmy od bardzo dawna. Liczę, że za 4-5 lat spotkamy się tutaj w jeszcze lepszych okolicznościach, że wtedy będziemy mogli świętować zakończenie tego zadania. Nie tylko my samorządowcy, ale przede wszystkim mieszkańcy, że odzyskamy miasto dla Mieszkańców – mówił burmistrz Żukowa, Wojciech Kankowski.

Starania Żukowskiego samorządu dostrzegł również Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich.

– Dla nas bardzo trudną sytuacją było to, że prawie 3 lata czekaliśmy na decyzję środowiskową, która została zaskarżona. Bardzo dziękuję burmistrzowi Żukowa za to, że żukowski samorząd skutecznie wpływał na załatwienie kwestii, która była oprotestowana. Teraz jednak możemy rozpocząć proces inwestycyjny – mówił Wojewoda Pomorski.  

Szczegóły inwestycji przedstawił Wiceminister Inwestycji i Rozwoju, Waldemar Buda.

– Dziś jest bardzo ważny moment, dziś przechodzimy w fazę wykonawczą inwestycji. Mamy już wstępną opinię Eurostatu. Chcielibyśmy, by przełom roku był momentem, w którym moglibyśmy rozpocząć procedurę przetargową – mówił Wiceminister Inwestycji i Rozwoju. 

Harmonogram inwestycji przedstawia się następująco:

  1. Przygotowanie wniosku do Eurostat – 31 lipca 2019r.
  2. Ogłoszenie przetargu – 2019r./2020r.
  3. Wybór partnera PPP – 2020r.
  4. Zawarcie umowy – PPP 2020r./2021r.
  5. Zamknięcie finansowe – 2021r.
  6. Projektowanie i budowa – 2021r. – 2024r.

Inwestycja będzie realizowana w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Trasa będzie miała około 31 km, będzie to droga ekspresowa. Szczegóły znane będą po przetargu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj