Zmień ludzką historię. Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki

Już 16 listopada otwarta zostanie baza rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. 

0

Już 16 listopada otwarta zostanie baza rodzin Szlachetnej Paczki. Od tego dnia będzie można wybrać rodzinę i przygotować dla niej paczkę. 

Jak wybrać rodzinę?
  1. Wejdź na stronę szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny.
  2. Pierwszym krokiem będzie wybór okolicy, w której chcesz pomagać.
  3. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej przygotować pełną pomoc.
  4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości. Skontaktuje się z Tobą po wyborze rodziny.
  5. W czasie Weekendu Cudów (7 i 8 grudnia 2019 roku) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.
  6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci jej podziękowanie.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do blisko 17 tys. rodzin w całej Polsce, a wartość pomocy materialnej przygotowanej przez darczyńców, którą podczas tzw. „Weekendu Cudów”, przekazali potrzebującym wolontariusze, przekroczyła 47 mln zł.
W tym roku w powiecie kartuskim działają dwa rejony Szlachetnej Paczki (Rejon Kartuzy oraz Rejon Gmina Sierakowice).

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj