Złodzieje pukają do drzwi i udają, że zgubili drogę

Na jednym z portali społecznościowych pojawiło się ostrzeżenie przed złodziejami, którzy korzystają z mało znanej metody.

0
Osoby zdjęcie utworzone przez rawpixel.com - pl.freepik.com

Na jednym z portali społecznościowych pojawiło się ostrzeżenie przed złodziejami, którzy korzystają z mało znanej metody.

W Kiełpinie Górnym na ul. Gostyńskiej doszło do nietypowego zdarzenia. Tam późną porą, jak informuje internauta, do jednego z domów próbowali się włamać złodzieje.

– Ich metoda to zadzwonić do domofonu albo zapukać do drzwi i wciągnąć w rozmowę. Jeden z nich mówi, że się zgubił, nie wie gdzie jest i prosi o pomoc. W tym samym czasie od drugiej strony domu próbuje wejść drugi złodziej. Podobno widziano też samochód bez świateł, który stał na ulicy, pewnie czekając na złodziei – czytamy wpis internauty na jednym z portali społecznościowych.

Policja jednak twierdzi, że nie otrzymała jeszcze zgłoszenia o takiej próbie włamania.

– To rzadko znana metoda, ostatnio o takim przypadku słyszałem chyba kilka lat temu. Niestety zgłoszenie o próbie włamania z Kiełpina do nas nie dotarło. Mimo wszystko warto uwrażliwić ludzi na tego typu zachowania. Zalecamy ostrożność – mówi Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kartuzach, p.o. asp. Piotr Gdaniec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj