Zima bez śniegu wcale nie musi być nudna

Okres zimowy kojarzy się najmłodszym z bitwami na śnieżki i lepieniem bałwanów. Co zrobić, jeśli za oknem zamiast śniegu mamy szarugę?

0
Obraz jty11117777 z Pixabay

Okres zimowy kojarzy się najmłodszym z bitwami na śnieżki i lepieniem bałwanów. Co zrobić, jeśli za oknem zamiast śniegu mamy szarugę?

„Zima lubi dzieci najbardziej na świecie” – śpiewa Anna Jurksztowicz. Jednak co zrobić, jeśli w tym roku zima nie zechce nas odwiedzić? Dzieci nie znoszą nudy, więc w długie zimowe wieczory warto sprawić im jakąś ciekawą rozrywkę. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów na miłe spędzenie czasu z pociechami, gdy pogoda nie pozwala nam na zimowe szaleństwa.

1. Wyjście na łyżwy – wiele miejsc w zimowym okresie oferuje możliwość jazdy na łyżwach, nawet, jeśli pogoda pozornie na to nie pozwala. Sztuczne lodowisko możemy znaleźć m.in. w Lęborku przy Pl. Piastowskim.

2. Pieczenie pierników – w okresie przedświątecznym to doskonała forma na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Pociechy będą czerpały z tego wiele radości, a gdy zobaczą efekty swojej pracy z pewnością będą zadowolone i zjedzą wypieki z większym smakiem.

3. Maraton bajkowy – można go zorganizować na dwa sposoby – w formie oglądania lub czytania. Warto wybrać coś związanego z zimowym okresem, aby choć przez chwilę poczuć namiastkę tego mroźnego czasu.

4. Domowe eksperymenty – czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. W Internecie z łatwością znajdziemy przykłady eksperymentów, które bez problemu wykonamy z dziećmi w domu.

5. Budowa karmnika dla ptaków – taka aktywność niesie za sobą wiele korzyści. Majsterkowanie przyniesie dzieciom mnóstwo radości, a po zakończonej pracy będą mogły one obserwować życie ptaków i przy okazji nakarmić je w trudnym dla nich okresie.

Sposobów na spędzenie zimowego czasu bez udziału śniegu jest mnóstwo, ogranicza nas jedynie nasza wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj