Zero tolerancji dla zakłócania ciszy nocnej. Policjanci mówią: „nie będzie taryfy ulgowej”

Policjanci z komisariatu policji w Łebie wspierani przez funkcjonariuszy OPP w Gdańsku rozpoczęli działania przeciw zakłócaniu ciszy nocnej, w których obowiązuje zasada „zero tolerancji".

0

Policjanci z komisariatu policji w Łebie wspierani przez funkcjonariuszy OPP w Gdańsku rozpoczęli działania przeciw zakłócaniu ciszy nocnej, w których obowiązuje zasada „zero tolerancji”.

Policjanci z Łeby rozpoczęli długofalowe działania przeciw turystom i mieszkańcom, dopuszczającym się zakłócania porządku i niszczenia mienia na ulicach Łeby, w których obowiązuje zasada”zero tolerancji”.

Efektem rozpoczętych działań przeciwko osobom dopuszczającym się takich zachowań na nadmorskich ulicach było zatrzymanie przez mundurowych mężczyzny, który usiłował uszkodzić stojący na ulicy radiowóz, czym stwarzał również zagrożenie w ruchu drogowym. 48-latek z województwa podkarpackiego został zatrzymany i przyznał się do popełnienia obu zarzucanych czynów. Został ukarany dwoma mandatami w wysokości 500 zł każdy.

– Przypominamy, artykuł 51 (określany w skrócie mianem „zakłócania spokoju”) został ujęty w VIII rozdziale Kodeksu wykroczeń, którego tytuł brzmi: „Wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu”. Przepisy tego rozdziału chronią porządek i spokój publiczny w różnych sferach życia społecznego. Ochrona tego typu dóbr, ważnych zarówno dla ogółu społeczeństwa, jak i dla indywidualnych obywateli, wysunięta jest w Kodeksie wykroczeń na czołowe miejsce – mówi sierż. sztab. Marta Bąciaszek.

Obok artykułu 51. policjanci wymieniają także:

Art. 51.§ 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 ma charakter chuligański lub sprawca dopuszcza się go, będąc pod wpływem alkoholu,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. Podżeganie i pomocnictwo są karalne.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj