Zarzut zabójstwa dla 39-letniego obywatela Ukrainy

Sprawa odnalezienia zwłok w stercie gałęzi w Kawlach Dolnych była na ustach wszystkich okolicznych mieszkańców. Po wtorkowych oględzinach miejsca zdarzenia policjantom nie udało się ustalić przyczyny zgonu, konieczna była sekcja zwłok, która wykazała, że mężczyzna został zamordowany.

0
źródło foto: KPP Kartuzy

Sprawa odnalezienia zwłok w stercie gałęzi w Kawlach Dolnych była na ustach wszystkich okolicznych mieszkańców. Po wtorkowych oględzinach miejsca zdarzenia, policjantom nie udało się ustalić przyczyny zgonu, konieczna była sekcja zwłok, która wykazała, że mężczyzna został zamordowany.

We wtorek na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo – śledcza wraz z policjantami z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Gdańsku, pod nadzorem prokuratora. Po wstępnych oględzinach nie udało się jednoznacznie stwierdzić przyczyny zgonu. Z tego tytułu ciało zostało przewiezione do prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji zwłok.

Po wnikliwej analizie i pracy, policjantom udało się wytypować podejrzanych, którymi okazali się współlokatorzy denata. Ujęto ich na terenie Gdańska. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu.

– Mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Jeden z mężczyzn, 39-latek usłyszał bądź usłyszy zarzut zabójstwa, drugi ma usłyszeć zarzut niepowiadomienia o przestępstwie zabójstwa. Ze wstępnej opinii sekcji zwłok wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny był krwotok wewnętrzny wskutek przeciętej żyły głównej dolnej, do której doszło w wyniku rany brzucha – informuje prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratory Okręgowej w Gdańsku.

Ustalanie szczegółowych okoliczności i przyczyny tego zdarzenia trwa. Na dany moment wiadomo jedynie, że do zabójstwa nie doszło tego samego dnia, w którym odnaleziono zwłoki.

39-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności, o jego dalszych losach zadecyduje sąd.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj