Zapominasz o terminach wywozu odpadów? Pobierz aplikację!

Masz problem z zapamiętaniem daty wywozu śmieci? Zapominasz do jakiej frakcji wrzucać poszczególne odpady? Aplikacja "Moje Odpady" jest właśnie dla Ciebie!

0
źródło foto: gmina Chmielno

Masz problem z zapamiętaniem daty wywozu śmieci? Zapominasz do jakiej frakcji wrzucać poszczególne odpady? Aplikacja „Moje Odpady” jest właśnie dla Ciebie!

Gmina Chmielno dołączyła do bezpłatnej aplikacji na smartfony „Moje Odpady”, która przypomina o wywozie odpadków i podpowiada jak poprawnie segregować śmieci.

Główne zadania aplikacji to:

  • Przypominanie o aktualnych datach wywozu śmieci. Aplikacja „Moje Odpady” przypomni każdemu co i kiedy jest zabierane przez pojazdy komunalne.
  • Edukacja ekologiczna – oprogramowanie pozwala poznać zasady zbierania śmieci. W strukturę programu wbudowane są opisy poszczególnych frakcji odpadów, informacje na temat PSZOK, zbiórek mobilnych a także ciekawostki ekologiczne.
  • Słownik odpadowy – każdy z nas miał przynajmniej raz w życiu dylemat w temacie wyrzucenia danego odpadu do takiego, a nie innego pojemnika. Od tej pory koniec z wątpliwościami. Aplikacja „Moje Odpady” dysponuje słownikiem odpadowym. Jeśli więc nie wiemy, gdzie złożyć plastikową butelkę po płynie do mycia naczyń to szybko uzyskamy stosowną odpowiedź.
  • Zgłaszanie o braku odbioru odpadów lub innych napotkanych nieprawidłowościach.
  • Lokalne ogłoszenia – większość z nas ma bowiem przedmioty, których nie potrzebuje i jest skłonna pozbyć się ich zupełnie za darmo. Zamiast upychania nimi śmietników warto oddać je potrzebującym lub sprzedać za niewielkie pieniądze. W ten sposób wywóz odpadów będzie tańszy, a na mniejszym strumieniu nieczystości zyska nasze najbliższe otoczenie.

Dodatkowo w ustawieniach aplikacji można włączyć powiadomienia, które zapobiegną przegapieniu daty wywozu śmieci.

Darmowa aplikacja „Moje Odpady” dostępna jest w App Store oraz na platformie Google Play,w wersji dostosowanej do ekranów smartfonów.

źródło foto: gmina Chmielno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj