Zakończył się projekt „Autyzm – nie jesteś sam!”

„Autyzm – nie jesteś sam!” to projekt stowarzyszenia "Niebieski Skarb". Jego realizacja zakończyła się na początku listopada. W ramach działań od 15 lipca do 6 listopada organizowano specjalistyczną terapię dla 26 młodych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

0
źródło foto: Stowarzyszenie Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu "Niebieski Skarb"

„Autyzm – nie jesteś sam!” to projekt stowarzyszenia „Niebieski Skarb”. Jego realizacja zakończyła się na początku listopada. W ramach działań od 15 lipca do 6 listopada organizowano specjalistyczną terapię dla 26 młodych osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

W ramach kolejnej już edycji projektu „Autyzm nie jesteś sam!” osoby w wieku od 3 do 18 lat z zaburzeniami ze spektrum autyzmu uczestniczyły w łącznie w 457 godzinach specjalistycznych zajęć: integracja sensoryczna, biofeedback, hipoterapia, logopeda , terapia psychologiczna, terapia pedagogiczna, oligofrenopedagog. Projekt miał charakter ponadlokalny i wzięło w nim udział 16 osób z powiatu lęborskiego 2 osoby z powiatu kartuskiego, 3 z wejherowskiego i 5 ze słupskiego.

– To kolejny rok w którym dzięki przychylności Marszałka Województwa Pomorskiego za naszym pośrednictwem udało skierować konkretne wsparcie do dzieci i młodzieży z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Sfinansowanie ponad czterystu pięćdziesięciu jednostek  zajęć terapeutycznych i rehabilitacji to duża rzecz. Pomoc przybyła w idealnym momencie w czasie pandemii, który jest bardzo trudnym czasem dla osób z autyzmem i ich Rodzin – wyjaśnia prezes „Niebieskiego Skarbu” Agnieszka Pujsza-Pomorska.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj