Z Redkowic do Janowiczek nową nawierzchnią

We wtorek (18 sierpnia) oddano do użytku przebudowaną drogę z Redkowic do Janowiczek. W I etapie przebudowy droga powiatowa nr 1311G zyskała nowy dywanik asfaltowy na odcinku prawie 5 km oraz wyremontowany systemem odprowadzania wody.

0

We wtorek (18 sierpnia) oddano do użytku przebudowaną drogę z Redkowic do Janowiczek. W I etapie przebudowy droga powiatowa nr 1311G zyskała nowy dywanik asfaltowy na odcinku prawie 5 km oraz wyremontowany systemem odprowadzania wody.

To wspólna inwestycja Powiatu Lęborskiego i Gminy Nowa Wieś Lęborska, finansowana partnersko 50/50 procent. Oficjalnego otwarcia inwestycji dokonali: Alicja Zajączkowska – Starosta Lęborski, Edmund Głombiewski – Wicestarosta Lęborski, Wojciech Guźniczak – Zastępca Wójta Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz przedstawiciel wykonawcy prac drogowych.

Przebudowa drogi polegała na wykonaniu tzw. „dywanika” na całej długości jezdni z miejscowym wykonaniem dodatkowo warstwy wyrównawczej wraz z wykonaniem skrzyżowań w miejscowości Janowiczki oraz do miejscowości Niebędzino. W I etapie droga zyskała szerokość 4 m, w etapie II zostanie poszerzona do 5 m. Ustawione zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu (bariery ochronne) wraz z oznakowaniem poziomym i pionowym. Poprawiono odwodnienie liniowe w miejscowości Redkowice, co umożliwiło likwidację zastoin wodnych na jezdni i skierowanie wody opadowej do kanalizacji deszczowej, również wyremontowanej. Wartość dotychczas wykonanych prac to prawie 1 mln 200 tys. zł. – Cieszę się, że przy bardzo dobrej współpracy z gminami, udaje nam się systematycznie poprawiać stan dróg na terenie powiatu. To oprócz widocznego wzrostu estetyki, przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu – mówi Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski – Tutaj za relatywnie niewielkie pieniądze udało nam się wykonać remont prawie 5 km drogi. Mamy w planie już kolejne realizacje, które będziemy przeprowadzali w miarę pozyskania środków finansowych, a na pewno warto inwestować w drogi, bo to wymierne korzyści na długie lata poprzez poprawę, oprócz wspomnianego bezpieczeństwa, atrakcyjności powiatu lęborskiego jako miejsca przyjaznego do zamieszkania i inwestowania.

Jak mówi Adrian Wenta, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, na II etap przebudowy zostały złożone wnioski do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich i do Funduszu Dróg Samorządowych. Wartość wykonanych robót w II etapie oszacowana została na ok. 3 mln zł. O wykonawstwo I etapu przebudowy w postepowaniu o zamówienie publiczne ubiegały się cztery podmioty. Najkorzystniejszą dla inwestora ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS Sp. z o.o. w Kartuzach, które w terminie wykonało pełny zakres zaplanowanych robót, udzielając inwestorowi 60-miesięcznej gwarancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj