Wyciągnij z szafy zakurzony sprzęt sportowy i dołącz do akcji charytatywnej

Powiat lęborski wykorzystuje złagodzenie obostrzeń sanitarnych i wraca do akcji „Powiat Lęborski - Z nami zdrowo i sportowo”, która polega na wspólnym przebiegnięciu 150 tysięcy kilometrów w szczytnym celu charytatywnym i  budowaniu kondycji, która w czasie pandemii mogła zostać przez niektórych zaniedbana.

0
źródło foto: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Powiat lęborski wykorzystuje złagodzenie obostrzeń sanitarnych i wraca do akcji „Powiat Lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”, która polega na wspólnym przebiegnięciu 150 tysięcy kilometrów w szczytnym celu charytatywnym i  budowaniu kondycji, która w czasie pandemii mogła zostać przez niektórych zaniedbana.

Powiat już wcześniej zachęcał mieszkańców do aktywnego spędzenia czasu. 7 lutego wystartowała akcja z aplikacją „Endomondo”, która została wstrzymana ze względu na pandemię. Już 15 maja w związku ze złagodzeniem obostrzeń powiat odmraża tę formę rywalizacji.

W czasie akcji można sprawdzić swoją wytrzymałość, bić osobiste rekordy oraz mierzyć się z przeciwnikami, z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Przepisy  epidemiczne dotyczące odstępów, używania środków ochrony osobistej nadal obowiązują uczestników rywalizacji, podobnie jak pozostałych członków społeczności. Wirus nie zniknął, zagrożenie również jest aktualne, więc należy zachować daleko idącą ostrożność. Zdaniem specjalistów epidemiologów, oprócz wszystkich działań zmierzających do ujarzmienia koronawirusa, a więc opracowaniem skutecznego leku i prac nad szczepionką, niezwykle istotnym warunkiem poprawiającym nasze bezpieczeństwo jest podnoszenie odporności organizmu. Istotny jest zdrowy styl życia, poprawna dieta i suplementacja witaminowo-mikroelementowa, jeśli jest konieczna. Siły obronne organizmu wzmaga również trening fizyczny.

W tym roku kilometry zbierane są w celu ufundowania przez partnera akcji – Farm Frites Poland S.A., podnośnik transportowy i ssak medyczny niepełnosprawnej osobie z powiatu lęborskiego.

Udokumentowane postępy sportowe można nadsyłać na adres: promocja@starostwolebork.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj