„Wspólne inwestycje drogowe to nasza dobra tradycja”. Władze Cewic na spotkaniu w starostwie

0
źródło foto: Starostwo Powiatowe w Lęborku

Przedstawiciele władz samorządowych gminy Cewice spotkali się w starostwie z władzami powiatu lęborskiego. Dominującą tematyką rozmów  były wspólnie realizowane inwestycje drogowe.

– Rozmawialiśmy głównie o wspólnie realizowanych inwestycjach  drogowych, w czym mamy już znaczące osiągnięcia i tradycję dobrej  współpracy. Niedawno wspólnie z Gminą Cewice i Gminą Linia zrealizowaliśmy przebudowę drogi do Popowa, czym osiągnęliśmy znaczącą poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu lęborskiego. To alternatywna droga komunikacyjna, obok drogi krajowej 212 prowadzącej wprost przez Cewice, a także dość mocno obciążony tzw. „kaszubski skrót” do Trójmiasta. Dzięki otwartości radnych Cewic i woli współpracy ze strony Wójta udało się wykonać pracę, której efekty realnie poprawiają komunikacyjne warunki na terenie powiatu – – mówi Alicja Zajączkowska, starosta lęborski.

Obecnie trwa realizacja II etapu przebudowy drogi do Popowa na odcinku do granic powiatu. Ponad to w przygotowaniu są dokumenty, dotyczące przebudowy odcinka od ronda w Dziechnie do ul. Kaszubskiej w Lęborku.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj