W niedzielę więcej patroli policyjnych

Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP.

0

Jak co roku policjanci będą czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy będą wspierali WOŚP.

W najbliższą niedzielę ulice naszego powiatu kontrolować będzie zwiększona ilość patroli policyjnych. Mundurowi zadbają o bezpieczeństwo uczestników i organizatorów zbiórki pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zwrócą również uwagę na stosowanie się do reżimu sanitarnego, wynikającego z panującej obecnie pandemii koronawirusa.

Kilka porad dla darczyńców WOŚP:
– wolontariusze będą wyposażeni w identyfikatory imienne ze zdjęciem, numerem zbiórki, hologramem, pieczątką Fundacji WOŚP oraz kodem QR. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza,
– każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator w widocznym miejscu,
– skarbonka wolontariusza powinna być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub niewłaściwą puszką, prosimy o kontakt z policją (numer telefonu alarmowego 112) lub strażą miejską (numer telefonu 986).

Zwróćmy również uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby, mogące zagrażać bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w zbiórce. O każdym takim przypadku informujmy policję.

Porady dla wolontariuszy:
– prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, dobrze oświetlonych, najlepiej objętych monitoringiem,
– unikajcie miejsc mało uczęszczanych,
– unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie jest zawsze bezpieczniej. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeżeli to możliwe, opiekę osób dorosłych,
– po zakończeniu zbiórki wracajcie do Waszego sztabu w grupach,
– w związku z panującą pandemią COVID-19 pamiętajcie o niezbędnych środkach ostrożności (maseczki, dystans, dezynfekcja)

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj