Wirus uderzył w żukowski budżet. Ile straciła gmina?

Gmina Żukowo dokonała analizy wpływu środków z tytułu podatku PIT i CIT. Wynik w porównaniu do poprzedniego roku jest znacząco mniejszy. 

0

Gmina Żukowo dokonała analizy wpływu środków z tytułu podatku PIT i CIT. Wynik w porównaniu do poprzedniego roku jest znacząco mniejszy. 

Obecna sytuacja w Polsce mocno odbiła się na wszystkich budżetach samorządowych w kraju.

– Kwiecień to już wyraźny sygnał alarmowy – w ujęciu rok do roku jest niemal o 40% mniej dochodów z tego źródła. Spadek jest dramatyczny – informuje Związek Miast Polskich.

W gminie Żukowo sytuacja wygląda podobnie. W kwietniu 2020 r. wpływy z podatku od osób fizycznych (PIT)  były niższe o ponad 2 mln zł niż w 2019r. Procentowo, jeszcze gorzej sytuacja wygląda z CITem. Wpływy w kwietniu tego roku wyniosły o 59,2% mniej niż w roku ubiegłym.

Łącznie z tytułu PIT i CIT do budżetu Gminy Żukowo w kwietniu tego roku wpłynęło 2 260 725,61 zł mniej niż w kwietniu 2019r.

 – Mniej więcej tyle ile kosztowała budowa 3 przystani kajakowych w Rutkach, Lniskach i Żukowie. Za tę kwotę można by było również położyć ok. 2,3 km asfaltu na drogach gminnych (biorąc pod uwagę ubiegłoroczne stawki). To również więcej niż roczna dopłata do finansowania zbiorowej komunikacji linii Z, 191, 126, 171 i 174, a to tylko straty z jednego miesiąca –  informuje burmistrz Żukowa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj