Beata Hrycyk jest nauczycielem języka polskiego, który obok ludzkiej krzywdy nie umie przejść obojętnie. Gdy tylko dowiedziała się, że jej uczniowie zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi, postanowiła zacząć działać.

Dominik to młody chłopak z Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku, który ma za sobą przeszczep serca. Znajduje się w trudnej sytuacji, jego mama odeszła 2 lata temu i wychowuje go tylko tata.

Sylwester z kolei jest uczniem liceum. Dystrofia mięśniowa zmusiła chłopaka do życia na wózku inwalidzkim, co spowodowało, że musiał przerwać naukę. Jest pod opieką mamy, która ciężko pracuje, żeby zapewnić mu dobry byt.

Beata Hrycyk, nauczycielka języka polskiego z Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych postanowiła zrobić coś dobrego dla chłopców. Zorganizowała szkolną loterię z fantami oraz internetowy bazarek.

– Każdy fant jest na wagę złota. Zwracam się do wszystkich znajomych, uczniów byłych i obecnych z prośbą o fanty, które pomogą zorganizować akcję pomocy dla 2 uczniów. Jeden jest uczniem ZSMI, drugi LO II. Ich leczenie przerasta możliwości finansowe rodzin – mówi Beata Hrycyk.

Jak można pomóc?

Potrzebne są różne rodzaje fantów, które będzie można wykorzystać w loterii i na licytację w internetowym bazarku. Można je dostarczyć do piątku, 14 lutego do sali nr 11 w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku. Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u pani Beaty pod numerem telefonu: 609-479-300.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj