Wielkie emocje na turnieju Indiaca w Żukowie

W Żukowie odbyła się niecodzienna impreza sportowa. Nowa dyscyplina Indiaca zgromadziła reprezentacje sołeckie gminy Żukowo oraz zawodników z gminy Morąg.

0

W Żukowie odbyła się niecodzienna impreza sportowa. Nowa dyscyplina Indiaca zgromadziła reprezentacje sołeckie gminy Żukowo oraz zawodników z gminy Morąg.

Aż 8 drużyn wzięło udział w I Samorządowym Turnieju „Indiaca to lotka słodka” o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie.

Na boisku pojawili się zawodnicy reprezentacji sołeckich: Chwaszczyna, Pępowa, Leźna, Borkowa, Sulmina i drużyny z Morąga. Nowa dyscyplina popularna od kilku lat w Morągu zdobyła dużą popularność w gminie Żukowo dzięki Iwonie Wygnał z Indiaca Team Żukowo.

Szkolenie Indiaci rozpoczęło się we wrześniu tego roku i bardzo zainteresowało dzieci i dorosłych. Przez ten czas co tydzień odbywały się treningi w kilku sołectwach, a w Szkole Podstawowej w Chwaszczynie gra została wprowadzona jako innowacja pedagogiczna. Lekka lotka, łatwość w przyswajaniu umiejętności i zbliżone siatkarskie zasady gry czynią Indiacę fantastyczną, emocjonującą grą i alternatywą dla trudniejszej w opanowaniu siatkówki.

W zespołach podczas turnieju grali przedstawiciele rad sołeckich i mieszkańcy gminy Żukowo. Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwali nauczyciele WF, a przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Żukowo wraz z Radosławem Cebela pomagali we współorganizacji imprezy. Zawody dostarczyły uczestnikom ogromnych, niezapomnianych emocji, wspaniałej atmosfery i dobrej zabawy.

Pokaz artystyczny, aby uatrakcyjnić zawody, przygotowało Studio Tańca Mambo, a także zespół „Czarodzieje z Kaszub”. Przepiękne występy zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie. Nie zabrakło poczęstunku zorganizowanego przez Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz integracji sportowej wśród uczestników i przybyłych gości.

Poziom gry zaskoczył wielu uczestników i wiernych kibiców. Po bardzo wyrównanych spotkaniach, do ścisłego finału awansowało Chwaszczyno, Borkowo, Sulmin i zespół z Morąga. Zawodnicy z Borkowa pokazali bardzo wysoki poziom i w finale po bardzo zaciętej walce o 1 miejsce, mecz Sołectwa Borkowo z Indiaca Morąg zakończył się wynikiem 1:2. Tylko 2 punkty dzieliły Borkowo od wygranej. To był fantastyczny mecz i wielkie widowisko sportowe.

W ostatecznej klasyfikacji zespoły uplasowały się w następującej kolejności:
1 miejsce Indiaca Morąg
2 miejsce Sołectwo Borkowo
3 miejsce Sołectwo Sulmin
4 miejsce Sołectwo Chwaszczyno
5 miejsce Sołectwo Pępowo
6 miejsce Sołectwo Leźno

Na  zakończenie turnieju podziękowania otrzymali zawodnicy z Morąga wraz z trenerem, którzy w przypadku dwóch zespołów rywalizowali poza konkursem. Gratulacje i upominki od gminy Żukowo trafiły do wszystkich zespołów. Pamiątkowe medale od Indiaca Team Żukowo wręczał Andrzej Karczewski Przewodniczący Kultury Fizycznej, Sportu i Rekreacji w Żukowie, a ufundowane puchary Witold Szmitke Przewodniczący Rady Miejskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj