„Warto zapukać do drzwi” w Chmielnie. Zostań wolontariuszem

To już ostatnia szansa, żeby zostać wolontariuszem w projekcie "Warto zapukać do drzwi". Każdy może się zgłosić i zmienić świat seniora. 

0

To już ostatnia szansa, żeby zostać wolontariuszem w projekcie „Warto zapukać do drzwi”. Każdy może się zgłosić i zmienić świat seniora. 

Trwa druga edycja projektu „Warto zapukać do drzwi”. To jeden z najradośniejszych projektów stowarzyszenia Chmielno Non Stop. Organizatorzy wciąż przyjmują zgłoszenia wolontariuszy, ale to już ostatnia szansa. Zgłoszenia można przysyłać do 10 listopada.

Wolontariusze z kolei będą mieli przed sobą wymagające, a jednocześnie spełniające zadanie – opiekę nad starszymi ludźmi.

– Szukamy osób o wielkim sercu i wolnej chwili, aby spędzić ją z drugim człowiekiem. To właśnie wolontariusz spotykać się będzie z seniorem, stanie się dla niego kimś ważnym – mówią organizatorzy projektu.

Zadania wolontariusza:
🔸spotkania z seniorem
🔸uczestnictwo w szkoleniach i spotkaniach organizacyjnych
🔸pomoc w organizacji wydarzeń oraz czynne uczestnictwo
🔸uśmiech i autentyczna chęć podarowania komuś odrobiny swojego serca
🔸chwila wolnego czasu

Mile widziane jest prawo jazdy i samochód (dla osób spoza gminy Chmielno) oraz ukończone 18 lat.

Jak się zgłosić?

Napisz do stowarzyszenia poprzez pocztę e-mail: chmielnons@gmail.com.


Celem projektu „Warto zapukać do drzwi” jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. Zadanie ma też aktywizować emerytów, osoby starsze i samotne. Projekt zakłada również edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj