Wakacyjne remonty w szkołach gminy Potęgowo

Okres wakacyjny wykorzystano w placówkach oświatowych Gminy Potęgowo do przeprowadzenia niezbędnych prac naprawczych i remontowych w infrastrukturze szkolnej.

0

Okres wakacyjny wykorzystano w placówkach oświatowych Gminy Potęgowo do przeprowadzenia niezbędnych prac naprawczych i remontowych w infrastrukturze szkolnej.

W Szkole Podstawowej w Łupawie w okresie wakacyjnym wyremontowano klasę dydaktyczną (uzupełnienie gładzi, malowanie klasy). Trwa obecnie modernizacja pracowni informatycznej (dostosowanie do zwiększonej ilości stanowisk komputerowych) oraz instalowanie poręczy przy wyjściu ewakuacyjnym szkoły. W ramach projektu Akademia Przedszkolaka trwają duże prace modernizacyjne budynku, w którym odbywają się zajęcia oddziałów przedszkolnych.

W Szkole Podstawowej w Skórowie przeprowadzono kompleksowy remont dwóch sal dydaktycznych. Pomalowano również hol górny szkoły. Prowadzone są prace związane z montażem urządzeń na placu zabaw w ramach projektu „Akademia Przedszkolaka” (przewidywany termin zakończenia prac do końca września).

W Szkole Podstawowej w Potęgowie zaplanowano remont 2 sal lekcyjnych z wymianą szaf na nowe, sali korekcyjnej i sali siłowni, naprawę uszkodzeń po ulewie czerwcowej, czyli remont świetlicy i szatni oraz naprawę uszkodzeń po pęknięciu wężyka przy umywalce w pomieszczeniach kuchennych, malowanie masztów flagowych, naprawa schodów do byłej kotłowni oraz schodów przy wyjściu z hali sportowej, montaż mat gumowych przy urządzeniach dla dzieci na placu zabaw oraz montaż szafek w szatni szkolnej (maty gumowe oraz szafki do szatni są w trakcie zamawiania, środki pochodzą z funduszów sołeckich).

Obecnie wykonano już remont dwóch sal lekcyjnych (pracownia historyczna i pracownia biologiczno-chemiczna), wykonano również remont pomieszczeń świetlicy i szatni, mimo ponownego zalania  tych pomieszczeń podczas ulewy 9 sierpnia br. Aby ograniczyć zalewanie pomieszczeń szatni i świetlicy, odłączono część rur spustowych z rynien w tej części budynku od instalacji burzowej. Woda z tych rur wylewa się w chwili obecnej na trawnik. Złożono zakupione do klas lekcyjnych szafki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj