Wraca sprawa brutalnego morderstwa w Lęborku

Policjanci zajmują się sprawą brutalnego morderstwa 39-letniej kobiety sprzed 28 lat. 

0

Policjanci zajmują się sprawą brutalnego morderstwa 39-letniej kobiety sprzed 28 lat. 

Przypominamy, że w nocy z 9 na 10 lutego 1991 roku w Lęborku doszło do brutalnej napaści na tle seksualno-rabunkowym na wówczas 39-letnią mieszkankę Lęborka.

Kobieta około godziny 4:00 wracała samotnie do swojego miejsca zamieszkania. Nieopodal przejazdu kolejowego przy ul. Topolowej/Mireckiego, na wydeptanej ścieżce po stronie osiedla przy ul. Jagiellońskiej została napadnięta przez kilka osób. Kobieta, po chwilowym oswobodzeniu się od sprawców, podjęła próbę ucieczki wzdłuż rowu melioracyjnego w kierunku ul. Czołgistów. Nie zdołała jednak uciec napastnikom.

Ciało kobiety znalazły przypadkowe osoby, przechodzące około godziny 8:00 w okolicy miejsca zdarzenia. W okolicy znalezienia ciała, około godziny 6:00 dwóch świadków zauważyło mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie. Ukrywał się on w rowie melioracyjnym i unikał kontaktu wzrokowego ze świadkami. Na podstawie zeznań sporządzono portret pamięciowy. Napotkany mężczyzna był w wieku około 25 lat, miał włosy do ramion koloru blond/ciemny blond, miał ok. 175 cm wzrostu. Ubrany był w ciemną kurtkę z podniesionym kołnierzykiem.

Do tej sprawy powrócili policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej. Poprzednie ich realizacje, chociażby zatrzymanie mężczyzny podejrzanego o zabójstwo z 1998 roku świadczą, że i ta sprawa znajdzie swój finał, a sprawcy tego zabójstwa odpowiedzą za zbrodnie sprzed lat.

Wszystkie osoby mające jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt pod numer tel. 58 321-53-98, tel. kom. 514-844-466 lub 997/112 – policjanci zapewniają anonimowość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj