W Lęborku powstanie nowy most. Właśnie rusza budowa

Lębork zyska nowy most przez rzekę Łebę. Przy ulicy Czołgistów i Kazimierza Wielkiego rozpoczyna się budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi. 

0

Lębork zyska nowy most przez rzekę Łebę. Przy ulicy Czołgistów i Kazimierza Wielkiego rozpoczyna się budowa mostu wraz z drogami dojazdowymi. 

Zadanie przewiduje przebudowę ulicy Kazimierza Wielkiego od strony Mostnika, nowy most na rzece Łebie w miejscu obecnej kładki dla pieszych, budowę nowej drogi wzdłuż rzeki Łeby w kierunku ulicy Głowackiego oraz nowe połączenie z ulicy Głowackiego do Czołgistów za budynkiem Czołgistów nr 20.

Połączenie drogowo-mostowe pomiędzy ulicami Kazimierza Wielkiego a Czołgistów, pozwoli na skomunikowanie gęsto zabudowanych i intensywnie użytkowanych części miasta, dla których główną barierą komunikacyjną jest obecnie rzeka Łeba. Planowane połączenie składające się z 500-metrowej drogi z chodnikami i ścieżkami rowerowymi oraz oświetleniem umożliwi przekierowanie ruchu samochodowego i rowerowego w nowym kierunku, odciążając tym samym most na Alei Wolności, skrzyżowanie Alei Wolności z Armii Krajowej czy skrzyżowanie ulic Czołgistów z Armii Krajowej przy Starostwie Powiatowym. Nowe połączenie poprawi płynność ruchu, dostępność komunikacyjną, zwiększy bezpieczeństwo ruchu umożliwiając m.in. bezpośredni, szybki dojazd straży pożarnej.

Pierwszym etapem budowy będą prace ziemne wzdłuż rzeki na przedłużeniu ulicy Głowackiego. Zamknięta dla pieszych zostanie kładka przez rzekę. Piesi i rowerzyści w najbliższych miesiącach będą mogli skorzystać z pobliskiego mostu kolejowego. Ruch pociągów pasażerskich na trasie Lębork-Łeba jest obecnie zawieszony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj