W Łebie stanie recyklomat. To jeden z ośmiu w całej Polsce

108 gmin do 50 tys. mieszkańców wzięło udział w konkursie Coca-Coli "Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie". Nagroda to nowoczesny automat do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, czyli tzw. recyklomat. Urządzenie trafi do sześciu gmin.

0

108 gmin do 50 tys. mieszkańców wzięło udział w konkursie Coca-Coli „Świat bez odpadów – recyklomat w Twojej gminie”. Nagroda to nowoczesny automat do zbiórki odpadów z tworzyw sztucznych, czyli tzw. recyklomat. Urządzenie trafi do sześciu gmin.

W konkursie wzięło udział 108 gmin z całej Polski. Ostatecznie 8 recyklomatów trafi do 6 samorządów: Bielawy (woj. dolnośląskie), Buska-Zdroju (woj. świętokrzyskie), Brzeska (woj. małopolskie), Słubic (woj. lubuskie), Wojkowic (woj. śląskie) i Łeby (woj. pomorskie).

W konkursie brano pod uwagę takie kryteria jak: dotychczasowe działania gminy na rzecz ochrony środowiska i długofalowe podejście do tych działań, atrakcyjność proponowanych benefitów czy lokalizację recyklomatu.

Jak działa recyklomat?

Po wrzuceniu butelki plastikowej do recyklomatu system rejestruje transakcje i nagradza użytkownika, przypisując do jego konta odpowiednią liczbę ECO-punktów. Punkty zbierane są przez użytkowników za pośrednictwem aplikacji mobilnej ECO-Portfel, którą można zainstalować na smartfonie. Zebrane punkty mogą być następnie wymienione na vouchery, zniżki, gratisy itp. w zależności od oferty danej gminy i zaangażowania w projekt lokalnych przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj