W gminie Sierakowice powstaną punkty z darmowym WiFi

W gminie Sierakowice powstanie min. 10 zewnętrznych lub min. 15 wewnętrznych punktów dostępu WiFi do bezpłatnego internetu.

0
Foto: UG Sierakowice

W gminie Sierakowice powstanie min. 10 zewnętrznych lub min. 15 wewnętrznych punktów dostępu WiFi do bezpłatnego internetu.

Gminę Sierakowice odwiedziła Elżbieta Gajeska – koordynator programu WIFI4EU. Pani Gajeska jako przedstawiciel Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej, przyjechała wręczyć Wójtowi gminy symboliczny voucher na 15 tys. euro, które gmina pozyskała przystępując do konkursu o dofinansowanie pod koniec 2018 roku.

Inicjatywa WiFi4EU jest programem wsparcia na rzecz bezpłatnego dostępu do WiFi w wewnętrznych bądź zewnętrznych przestrzeniach publicznych. Mówimy tu między innymi o obiektach administracji publicznej, szkołach, bibliotekach, ośrodkach zdrowia, muzeach, parkach i placach publicznych.

Bony WiFi4EU mogą być wykorzystywane do sfinansowania instalacji zupełnie nowej publicznej sieci WiFi, do modernizacji istniejącej publicznej sieci Wi-Fi albo też do rozszerzenia zasięgu istniejącej publicznej sieci WiFi. Zainstalowana sieć nie może powielać istniejących bezpłatnych ofert prywatnych lub publicznych o podobnych właściwościach, w tym o podobnej jakości.

Gmina przystępując do programu, zobowiązała się do udostępnienia w terminie do 18 miesięcy od podpisania umowy o dofinansowanie, min. 10 zewnętrznych lub min. 15 wewnętrznych punktów dostępu WiFi do bezpłatnego internetu na terenie gminy Sierakowice. Aktualnie trwają prace nad ustaleniem możliwych lokalizacji punktów dostępowych oraz wyborem wykonawcy realizacji dostawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj