Uważaj na prawo jazdy. Lęborscy policjanci startują z akcją „Prędkość”

Już w najbliższą niedzielę lęborscy funkcjonariusze dołączą do pomorskiej akcji "Prędkość". Działanie ma na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. W tym dniu wzrośnie liczba zatrzymanych praw jazdy.

0
źródło foto: KPP Lębork

Już w najbliższą niedzielę lęborscy funkcjonariusze dołączą do pomorskiej akcji „Prędkość”. Działanie ma na celu zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości. W tym dniu wzrośnie liczba zatrzymanych praw jazdy. 

5 lipca na pomorskich drogach pojawią się mundurowi wyposażeni w mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane z wideorejestratorami, którzy będą patrolować pomorskie drogi, zwłaszcza w miejscach, w których najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń.

Czego można spodziewać się w trakcie kontroli?

Podczas kontroli drogowej policjant sprawdzi, czy kierowca i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz, czy dzieci są przewożone w fotelikach lub innych, dostosowanych do wzrostu i masy ciała urządzeniach. Każdy kierowca zostanie poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przez pierwsze 6 miesięcy 2019 roku, lęborscy policjanci zatrzymali 34 praw jazdy. W tym roku przez pierwsze półrocze, 75 kierowców musiało wybrać inny środek transportu lub usiąść na miejscu pasażera.

– Przypominamy, że sprzyjające warunki atmosferyczne czasami usypiają czujność uczestników ruchu. Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych dochodzi na prostym odcinku drogi, na suchej nawierzchni przy dobrych warunkach do jazdy. Przyczyną wypadku zazwyczaj jest nadmierna prędkość – mówi asp.sztab. Magdalena Zielke.

 

 

źródło foto: KPP Lębork

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj