Uwaga Lębork! Na tych stacjach za darmo sprawdzisz oświetlenie samochodu

Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie samochodów na stacjach kontroli pojazdów, które włączyły się w nadchodzące działania policji. W województwie pomorskim takich stacji jest aż 74. Gdzie w Lęborku bezpłatnie sprawdzisz oświetlenie swojego samochodu?

0

Kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie samochodów na stacjach kontroli pojazdów, które włączyły się w nadchodzące działania policji. W województwie pomorskim takich stacji jest aż 74. Gdzie w Lęborku bezpłatnie sprawdzisz oświetlenie swojego samochodu?

Dziś, 22 października rozpoczyna się ogólnopolska kampania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pn. „Twoje światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W ramach akcji zaplanowano konkurs z nagrodami oraz bezpłatne sprawdzenie oświetlenia pojazdu na stacjach diagnostycznych. Działania prowadzone będą do 15 grudnia.

– Prawidłowe oświetlenie pojazdu nabiera szczególnego znaczenia po zmroku, wtedy, gdy staje się ono często jedynym źródłem światła na drodze. To nie tylko oznaczenie pozycji pojazdu, zwiększenie jego widoczności, ale także oświetlenie drogi oraz pieszych znajdujących się na niej – mówi funkcjonariusz z KPP w Lęborku.

Na prawidłowe działanie świateł składa się kilka czynników:

– właściwe ustawienie wysokości świateł

– prawidłowy rozkład granicy światła i cienia

– prawidłowe natężenie emitowanego światła

– sprawne żarówki

– czystość lamp

Kierujący często zapominają, że w nocy zasięg widoczności może być znacznie ograniczony. Eksperci określają, że może to być nawet jedynie 20 metrów. Z tego powodu po zmierzchu należy dostosować prędkość do własnego postrzegania, a wyprzedzać jedynie w sytuacji, gdy widzimy wystarczająco daleko.


W ramach planowanych działań przewiduje się m.in. prowadzenie zintensyfikowanych kontroli drogowych w zakresie oświetlenia pojazdów, a także działań informacyjnych związanych z koniecznością posiadania sprawnych świateł.

Dlatego właśnie kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na kontroli pojazdów, które włączyły się w działania policji. W województwie pomorskim jest ich aż 74. Osoby posiadające aplikację komunikatora „Yanosik” otrzymają na swój telefon komórkowy informacje na temat lokalizacji stacji kontroli wykonujących sprawdzenia.

Bezpłatne sprawdzenie oświetlenia pojazdów, terminy: 24 października, 07 listopada, 21 listopada.

Wykaz stacji kontroli pojazdów biorących udział w kampanii na terenie województwa pomorskiego:

„POLMOZBYT”               Wiesław Białaszewski Lębork  ul. Bolesława Krzywoustego 7/8 598621223 8:00-14:00
CONTINENTAL-CAR Firma Handlowo-Usługowa Sabina Karczewska Lębork ul. Pionierów 19 606310110 8:00-14:00
Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Ryszard Rompa Lębork ul. Obrońców Wybrzeża 14 511-277-707 8:00-14:00
Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Auto RICHERT Zygmunt Richert Lębork  ul. Pionierów 12   8:00-14:00
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe „AKRYLIS” Ryszard Lis Lębork ul. Słupska 18 598631902 8:00-14:00

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj