Uwaga kierowcy! Rusza akcja „Trzeźwość”

24-25 września na ternie powiatu lęborskiego kierowcy mogą spodziewać się działań prowadzonych w ramach akcji "Trzeźwość", która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

0
źródło foto: KPP Lębork

24-25 września na ternie powiatu lęborskiego kierowcy mogą spodziewać się działań prowadzonych w ramach akcji „Trzeźwość”, która ma na celu wyeliminowanie z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub substancji psychoaktywnych.

24 września od wczesnych godzin porannych funkcjonariusze z wydziału drogowego w Lęborku na terenie powiatu lęborskiego prowadzili działania pod nazwą „Trzeźwość”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza zmniejszenie liczby niebezpiecznych zdarzeń drogowych i wyeliminowaniu kierujących samochodem pod wpływem alkoholu. Policjanci będą kontrolować prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Za rażące przekroczenia dopuszczalnej prędkości będą ukarani mandatami. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowca może też stracić prawo jazdy na 3 miesiące.

– Funkcjonariusze przypominają, że za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grożą surowe sankcje karne, a mianowicie kara pozbawienia wolności do lat dwóch, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie pieniężne. Ponadto warto pamiętać, że nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale też dla innych uczestników ruchu. Apelujemy do kierowców o ostrożną i rozważną jazdę oraz przestrzeganie przepisów – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj