Uwaga kierowcy! Jutro masowe „suszenie”

Pomorscy policjanci już jutro przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości.

0

Pomorscy policjanci już jutro przeprowadzą wzmożone kontrole prędkości.

Niestety zdarza się, że kierowcy po minięciu patrolu policji znacznie przyspieszają. W najbliższy piątek, 18 września może się zdarzyć, że za masztem z fotoradarem lub patrolem policji pojawi się następny pojazd policyjny oznakowany lub nieoznakowany, wyposażony w wideorejestrator, poruszający się w sposób wahadłowy. Tego typu taktyka przypomina, że zgodnie z przepisami należy jeździć cały czas.

Celem działań jest ograniczenie zjawiska przekraczania dopuszczalnej prędkości, uświadomienie kierowcom zagrożenia, jakie za sobą niesie jazda niezgodna z przepisami, a przede wszystkim zmniejszenie zagrożenia na drogach z powodu nadmiernej prędkości.

W działaniach wezmą udział policjanci należący do grupy SPEED. Nie obowiązują ich granice administracyjne powiatów, więc mogą poruszać się po całym województwie. Tylko w sierpniu zatrzymali 159 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Konsekwencją jest zatrzymanie prawa jazdy na 3 miesiące, 10 punktów karnych oraz mandat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj