Uporczywie nękał żonę… Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności

Prokuratura wystosowała środki zapobiegawcze wobec zatrzymanego przez lęborskich policjantów 41-latka, który uporczywie nękał żonę. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności.

0
źródło foto: KPP Lębork

Prokuratura wystosowała środki zapobiegawcze wobec zatrzymanego przez lęborskich policjantów 41-latka, który uporczywie nękał żonę. Mężczyźnie grozi 8 lat pozbawienia wolności. 

Zakaz kontaktowania się i zbliżania do żony, dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju – takie środki wystosowano wobec 41-latka podejrzanego o stalking. Mężczyzna został zatrzymany przez lęborskich funkcjonariuszy, którzy w ubiegły poniedziałek otrzymali zgłoszenie od kobiety, której nietrzeźwy mąż groził nożem. Policjanci ustalili, że mężczyzna przez co najmniej 6 miesięcy nękał swoją żonę po tym jak ta wyprowadziła się z domu. 41-latek wielokrotnie, nawet w porze nocnej dzwonił i wysyłał smsy, które zawierały groźby i wulgarne treści. Ponadto nachodził kobietę w miejscu pracy i śledził prawie każdy jej krok. W czasie zatrzymania mundurowi zabezpieczyli znaleziony przy nim nóż, którym miał grozić swojej żonie. 41-latek został też poddany badaniu alkotestem. Wynik badania wykazał, że miał on w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Mężczyzna trafił do aresztu.

– Śledczy zgromadzili materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie mężczyźnie zarzutu uporczywego nękania żony. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci zakazu kontaktowania się i zbliżania do żony, dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Za stalking grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności – informuje asp. Marta Szałkowska z KPP w Lęborku.

Ponad to mężczyzna odpowie również za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, ponieważ w dniu zatrzymania kierował samochodem, mają w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj