Tuchom. Marzenia o nowej szkole w końcu się spełniły!

Oficjalnie zakończyły się się prace budowlane przy szkole podstawowej w Tuchomiu. Inwestycja została już odebrana. To naprawdę wielki krok dla mieszkańców, którzy czekali na ten dzień długie lata.

0
źródło foto: gmina Żukowo

Oficjalnie zakończyły się się prace budowlane przy szkole podstawowej w Tuchomiu. Inwestycja została już odebrana. To naprawdę wielki krok dla mieszkańców, którzy czekali na ten dzień długie lata.

Obiekt ma 3 kondygnacje i będzie szkołą podstawową wraz z wyodrębnionym odziałem przedszkolnym z własną szatnią i sanitariatami. Oprócz sal lekcyjnych powstała tu również świetlica, sala komputerowa, salka do ćwiczeń ruchowych, czytelnia, gabinet pielęgniarki, logopedy, psychologa. Jest też sala wielofunkcyjna ze ścianką mobilną dzielącą sale na dwa pomieszczenia. Sanitariaty zostały przystosowane dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

– To duży krok w kierunku rozwoju gminnej oświaty, szkoła jest duża, estetyczna i nowoczesna – mówi Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski. – Dziękuję radnym, którzy przyczynili się do tego, że mogliśmy w budżecie wygospodarować kwotę na ten cel. Nie od dziś wiadomo, że nasza Gmina ma ogromy przyrost mieszkańców, staramy się na bieżąco reagować na tę sytuację, a nowa szkoła w Tuchomiu jest tego najlepszym przykładem. Już teraz życzę samych dobrych wyników wszystkim dzieciom uczęszczającym do tej placówki.

Budynek został wyposażony również w windę, a na dachu zamontowane zostały panele fotowoltaiczne. W każdym zakamarku można znaleźć kaszubskie akcenty.

– Wielka to radość dla całej społeczności szkolnej i mieszkańców, że otrzymaliśmy do użytku nowoczesną, energooszczędną, kolorową szkołę. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi w niespełna rok udało się wybudować szkołę, która spełnia marzenia mieszkańców tej wsi tych rdzennych i przybyłych – mówi dyrektor szkoły Elżbieta Pryczkowska. – Przed nami kolejne wyzwania związane z wyposażeniem szkoły, ale mamy plan, aby na 1. lutego przenieść się do niej czyli w sześćdziesiątą drugą rocznicę powołania szkoły w Tuchomiu. Miało to miejsce 1.02.1959r. W imieniu wszystkich dziękuję w tym miejscu Burmistrzowi Gminy Wojciechowi Kankowskiemu oraz całej Radzie Miejskie w Żukowie za wsparcie, a także sołtysowi Lidzbarskiemu który całym sercem i wszystkimi siłami zabiegał o nową szkołę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj