Trwa zbiórka na Serce Dla Lęborka

Plastik to jedno z najgroźniejszych zagrożeń dla planety. Zewsząd słychać, że ten surowiec nagminnie trafia do oceanów. Grupa charytatywna "Pomagamy Lębork" chce połączyć dobre z pożytecznym i stara się o to, aby w Lęborku stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Teraz plastik zamiast do oceanów, może trafić do metalowego serca!

1
źródło foto: zrzutka.pl

Plastik to jedno z najgroźniejszych zagrożeń dla planety. Zewsząd słychać, że ten surowiec nagminnie trafia do oceanów. Grupa charytatywna „Pomagamy Lębork” chce połączyć dobre z pożytecznym i stara się o to, aby w Lęborku stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Teraz plastik zamiast do oceanów, może trafić do metalowego serca!

Grupa „Pomagamy Lębork” uruchomiła zbiórkę pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na zakup metalowego pojemnika w kształcie serca, służącego do gromadzenia plastikowych nakrętek. Koszt tego przedsięwzięcia wynosi 2000 złotych. Pojemnik ma zostać umiejscowiony blisko sklepu Żabka (ul. Targowa / Staromiejska).

– Specjalne kosze na plastikowe nakrętki cieszą się dużą popularnością w całej Polsce. Warto zaznaczyć, że gromadzone w ten sposób nakrętki są skupowane przez firmy, które następnie przetwarzają je na granulat, z którego wytwarza się rury PCV, opakowania, wiadra budowlane, łopaty do śniegu, doniczki i tak dalej – mówi organizatorka zbiórki.

Pieniądze zgromadzone ze sprzedaży nakrętek mają zostać przeznaczone na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum Autyzmu „Niebieski Skarb”, które niesie pomoc osobom autystycznym i z cechami autyzmu, a także z zaburzeniami pokrewnymi – zwanych dalej osobami z autyzmem.

Zbiórkę na zakup „Serca dla Lęborka” można wesprzeć TUTAJ. 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj