To miejsce będzie konkurencją dla Placu Pokoju w Lęborku?

Widać już pierwsze efekty nowej aranżacji zaplecza kina „Fregata”. Na wolnym terenie za budynkiem wybudowano tarasy z kompozytowych desek.

0
Foto: UM Lębork

Widać już pierwsze efekty nowej aranżacji zaplecza kina „Fregata”. Na wolnym terenie za budynkiem wybudowano tarasy z kompozytowych desek.

Nowe miejsce pozwoli na organizację plenerowych wydarzeń artystycznych, teatrów, zajęć warsztatowych i tanecznych. Na zapleczu kina pojawi się też zieleń, 13 drzew, 4 lampy, elementy małej architektury oraz monitoring.

Cały remont wykonywany jest w ramach projektu „Zakątek kultury”. Inwestycja pozwoli rozszerzyć działalność Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” o nowe funkcje i poprawi komfort korzystania z tego popularnego wśród lęborczan obiektu.

W pierwszym, zakończonym już etapie, wykonano łącznik pomiędzy ulicą Gdańską a Przyzamcze, drogę dojazdową z kanalizacją deszczową i wyczekiwane w tym miejscu nowe miejsca postojowe. Wcześniej parkowanie w okolicy kina na nieutwardzonym terenie było mocno utrudnione, szczególnie gdy padał deszcz. W ramach prac postawiono też 4 lampy uliczne, posadzono 42 drzewa oraz zamontowano 5 ławek i 3 kosze na śmieci.

Oprócz prac na zapleczu kina, trwają roboty na ulicy Gdańskiej przed „Fregatą”. Remontowana jest ulica Gdańska od skrzyżowania z Jana Styki w górę. Projekt zakłada wykonanie na odcinku 100 metrów nowej nawierzchni ulicy, chodniki, nowe oświetlenie uliczne (8 lamp), nasadzenia drzew i traw ozdobnych oraz małą architekturę: 8 ławek, 5 koszy na śmieci, 9 stojaków na rowery i donice z roślinami ozdobnymi. W ramach przebudowy ulicy znikną także bariery architektoniczne przy wejściu do kina.

Foto: UM Lębork

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj