To był emocjonujący wieczór! Puchar Kaszub w Kickboxingu i MMA

W sobotę, 9 listopada Kartuzy stały się areną sportów walki. Do stolicy Kaszub zjechali się zawodnicy z najdalszych zakątków Polski, by zawalczyć o Puchar Kaszub w Kickboxingu i MMA. 

0

W sobotę, 9 listopada Kartuzy stały się areną sportów walki. Do stolicy Kaszub zjechali się zawodnicy z najdalszych zakątków Polski, by zawalczyć o Puchar Kaszub w Kickboxingu i MMA. 

Tego wieczoru stolica Kaszub przyciągnęła zawodników z najdalszych zakątków Polski oraz ekipę z Irlandii, która w głównym punkcie gali zmierzyła się z reprezentacją Polski. Polacy nie pozostawili złudzeń, wygrywając w meczu międzypaństwowym 4:1.

We wstępnej karcie walk rękawice skrzyżowali zawodnicy Mieszanych Sztuk Walki z czworgiem reprezentantów Fantomu Kartuzy. Kaszubi mieli silnych oponentów i nikomu nie udało się wyjść zwycięsko z pojedynków MMA.

Karta główna to popis zawodników z Polski, którzy pewnie pokonują reprezentantów Irlandii. W składzie reprezentacji Polski zobaczyć można było troje zawodników Rebelii Kartuzy pod dowództwem Patryka Zaborowskiego. Armin Wilczewski ulega Claudiu Stan 0:3, Nikodem Bigus zwycięża przez TKO w drugiej rundzie, natomiast świeżo upieczony brązowy medalista MŚ z Sarajewa, Adam Kryszewski nie pozostawia złudzeń oponentowi, zwyciężając 3:0. Zwycięstwa dla biało-czerwonych dokładają Grzęda z Siedlec i Rzatkowski z Suwałk.


Podczas gali zostały wręczone podziękowania dla Mieczysława Grzegorza Gołońskiego, Dariusza Las oraz Roberta Rody za wsparcie w organizacji zawodów.

Jak co roku nie zabrakło też licytacji na szczytne cele, w której zgromadzeni walczyli o koszulkę reprezentacji z podpisem Prezesa PZKB oraz złoty medal Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Sponsorzy dzielnie zmagali się o suweniry, aby wspomóc Adasia Kleba, który  od wielu lat walczy z przepukliną oponowo-rdzeniową oraz niedowładem kończyn. Ostateczną kwotę 3 tys. zł wywalczył Dawid Czaja, właściciel firmy budowlanej „Dawix”.

Wyniki

Karta wstępna

1. 65 kg MMA 3×2

Julia Żelazek (Fighters Team Mrągowo) vs Patrycja Krenke (Fantom Kartuzy) 3:0

2. 72 kg MMA 3×3

Tomasz Roksz (Free Fight Bolszewo) vs Tymoteusz Cirotzki (Fantom Kartuzy)3:0

3. 85 kg MMA 3×3

Bartosz Tchórz (Tiger Team Kwidzyn) vs Szymon Konkol (Fantom Kartuzy)3:0

4. 82 kg MMA 3×3

Kamil Wychryst (Fighters Team Kętrzyn) vs Kamil Smętoch (Fantom Kartuzy)2:1

5. 77 kg MMA 3×3 3:0

Alan Ziemianek (Tiger Team Kwidzyn) vs Dawid Wisnios (Fantom Dublin) TKO2

6. 81 kg K1 3×2

Damian Waluch (Golden Dragon Bydgoszcz) vs Dominik Cinal (Paco Team Katowice) 0:3

Karta główna Polska vs Irlandia K1 

7. 81 kg

Ciarán Fagan vs Adrian Rzatkowski 0:3

8. 71 kg

Claudiu Stan vs Armin Wilczewski 3:0

9. 71 kg

Phil Whyte vs Nikodem Bigus TKO2

10. 91 kg

Lubo Slovik vs Dominik Grzęda 0:3

11. 75 kg

Bogdan Stan vs Adam Kryszewski 0:3

Walka wieczoru

12. +110 kg MMA 3×3

Beniamin Maliński (Free Fight Bolszewo) vs Konrad Dziczek (Berkut Arrachion Olsztyn)TKO1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj