Tak wygląda lęborska przystań kajakowa. Inwestycja po odbiorze

Zakończyły się prace przy budowie pierwszej w Lęborku przystani kajakowej.

0

Zakończyły się prace przy budowie pierwszej w Lęborku przystani kajakowej.

Kajakowa przystań wraz z przenoską powstała przy bulwarze wzdłuż rzeki Łeby w okolicach wiaduktu i zamku. Kajakarze przypływający rzeką Łebą od strony Łęczyc będą mogli skorzystać z pomostu, przenieść kajaki przez bulwar i zwodować je na pobliskiej rzece Okalicy. Stamtąd dalej ruszą w kierunku rzeki Łeby.

Przystań kajakowa pozwoli na bezpieczne i wygodne ominięcie jazu przy zamku i Kanału Młyńskiego oraz stanie się miejscem, gdzie w komfortowych warunkach można będzie rozpocząć lub zakończyć kajakowy spływ, zjeść posiłek i skorzystać z WC.

Warto zaznaczyć, że lęborska przystań to jedno z wielu miejsc, jakie mają powstać w najbliższych miesiącach na rzece Łebie. Podobne przystanie i miejsca dla kajakarzy w ramach unijnego projektu powstaną w Paraszynie, Bożympolu Małym i Wielkim, Wielistowie, Łęczycach, Chocielewku, Poraju, Gaci i Łebie.

Projekt przystani obejmował budowę pomostu stałego na rzece Łebie wraz z pochylnią. Po drugiej stronie bulwaru na rzece Okalicy wybudowano pochylnię i pomost. Wyposażenie przystani uzupełniają suszarki do kajaków oraz wiaty z ławkami i stołami, kosze na odpady, pergola na przenośną toaletę oraz duże tablice informacyjne. W ramach turystycznej inwestycji wybudowano chodniki, asfaltową ścieżkę, postawiono stojaki na rowery ze stacją do obsługi rowerów z niezbędnymi narzędziami i pompką. Obiekt jest oświetlony i monitorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj