Tak mógłby wyglądać skwer przy Pl. Pokoju w Lęborku

Architekci zaprezentowali wizualizację "Lęborskiego Skweru z Duszą", który ma zostać zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ogólny zarys robi wrażenie, jednak nie ma pewności, że skwer przy Pl. Pokoju będzie w ten sposób wykonany.

0
Foto: Szpilewicz Architekci

Architekci zaprezentowali wizualizację „Lęborskiego Skweru z Duszą”, który ma zostać zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ogólny zarys robi wrażenie, jednak nie ma pewności, że skwer przy Pl. Pokoju będzie w ten sposób wykonany.

Projekt „Lęborski Skwer z Duszą” realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zakłada uporządkowanie i zagospodarowanie przestrzeni przy Placu Pokoju w Lęborku. Aktualnie teren ten nie jest w pełni wykorzystywany przez mieszkańców. Brakuje na nim oświetlenia, a stare, połamane ławki nie zachęcają do korzystania. Dzisiejszy obraz tego miejsca to też krzywe chodniki, zaniedbana zieleń i jak twierdzą mieszkańcy – „dziwne towarzystwo”. Ma się to zmienić.

W ramach projektu na terenie zrealizowane zostaną nowe nawierzchnie, oświetlenie, elementy małej architektury oraz zieleń niska. W centralnej części skweru architekci zaprojektowali drewniane tarasy, które mogą posłużyć za scenę lub być miejscem do rozstawienia kina letniego. Ich zróżnicowane wysokości pozwolą na wykorzystanie elementów jako siedziska. Dodatkowo wkomponowane w nie zostaną donice z pachnącymi ziołami.

Jak mówią architekci, zagospodarowanie terenu zostało zaprojektowane w taki sposób, aby nie spowodować konieczności wycinki drzew, które w centrum miasta są cennym elementem przestrzeni oraz spełniają ważną rolę ekologiczną.

Projekt został przygotowany przez pracownię Szpilewicz Architekci, wizualizacja natomiast przez Dawid Stepanik pracownia kreatywna. Jak zaznaczają architekci, wizualizacja nie stanowi części projektu – przedstawia wyłącznie ogólny zarys.

Budżet na wykonanie „Lęborskiego Skweru z Duszą” to 200 tys. zł, dlatego niestety nie ma jeszcze pewności, że wizualizacja będzie zrealizowana w takiej formie, jaką przedstawiają poniższe zdjęcia.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj