Ta niepozorna skrzynka to ratunek dla wielu dziewczynek. Postawił ją Patryk Bianga

Ogólnopolska akcja społeczna pod nazwą "Różowa skrzyneczka" dotarła również do Lęborka. 

0
Ogólnopolska akcja społeczna pod nazwą „Różowa skrzyneczka” dotarła również do Lęborka. To za sprawą radnego miasta, Patryka Bianga.
– Różowe skrzyneczki to miejsca, w których dziewczynki nie obawiając się wstydu z powodu braku środków na podstawowe środki ochrony higieny osobistej będą mogły bezpłatnie je pobrać. XXI wiek, a tak wiele uczennic szkół podstawowych w miastach oraz szkołach na wsi nie ma dostępu do podstawowych środków higieny osobistej podczas miesiączki. Jest to kwestia braku środków oraz braku dialogu z rodzicami ze względu na wstyd. Wraz z samorządowcami Lepszego Samorządu będziemy razem rozwijać projekt. Na dziś zostały przeze mnie zakupione dwie takie skrzynki – mówi radny Patryk Bianga.
Lokalizacje skrzynek poznamy już za kilka dni. Jednak już na początku akcji członek Lepszego Samorządu apeluje do mieszkańców o pomoc w rozwinięciu inicjatywy.
– Od dziś prowadzę zbiórkę środków higieny osobistej, które będą uzupełniane w skrzynkach, aby dziewczynki, które nie mają środków mogły z niej skorzystać – dodaje Bianga.
Osoby chętne do uzupełnienia skrzyneczek proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 500-205-585.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj