Sukcesy zawodników Rebelii na Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light-contact

W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Light-contact. Ta odmiana kickboxingu, która charakteryzuje się długimi spodniami u zawodników i kopnięciami od pasa w górę przyciągnęła na Mazury 268 zawodników z 54 klubów. Reprezentanci Kartuz zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

0
źródło foto: Kartuski Klub Kickboxingu "Rebelia"

W Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów
w Kickboxingu Light-contact. Ta odmiana kickboxingu, która charakteryzuje się długimi spodniami u zawodników i kopnięciami od pasa w górę przyciągnęła na Mazury 268 zawodników z 54 klubów. Reprezentanci Kartuz zdobyli złoty i dwa srebrne medale.

Zaskoczeniem okazała się walka Armina Wilczewskiego, który zmierzył się z zawodnikami
z Płocka, Węgrowa, Łodzi oraz Dzierżoniowa. W drodze po złoty medal i tytuł Mistrza Polski wychowanek Rebelii pokonał dwóch zawodników przed czasem w pierwszej i drugiej rundzie. Armin notuje trzeci tytuł mistrza tego roku i jest w trakcie przygotowań na czwarty w jego koronnej formule K-L.

Mało zabrakło, by Nikola Zaborowska i Nikodem Bigus również zdobyli złoto. Podopieczni Patryka Zaborowskiego dopiero w finale ulegli wysoko notowanym rywalom w odmianie Light-Contact odpowiednio z  Bielsko-Białej i Elbląga. Wicemistrzowie Light-contactu
z Rebelii Kartuzy w walkach eliminacyjnych bez większych problemów rozprawili się
z Reprezentantami Wieliczki, Płocka, Chrzanowa. Paweł Grzenia i Artur Bożyk przegrali swoje pierwsze pojedynki w walkach eliminacyjnych i wrócili do domu bez medali.

– Kolejny imponujący dorobek medalowy w Mistrzostwach Polski Rebelii. Ogromne słowa uznania dla najmłodszych zawodników Artura, Pawła , Armina i Nikoli , którzy zmienili grupę wiekowa i są ” Najmłodszym rocznikiem” W kickboxingu podobnie jak w bieganiu czy pływaniu mamy różne style. Niezmiernie cieszy fakt ze mimo znaczących różnic w stylu walki zawodnicy Rebelii Kartuzy i Sierakowice znajdują drogę na podium. Przyrównać możemy do biegacza krótkodystansowego i długodystansowego w których wspólnym mianownikiem jest bieg natomiast sposoby przygotowania , metodologia nauczania różne – komentuje trener Rebelii.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj