Stopień alarmowy II stopnia na terenie całego kraju

W dniach 10-14 października na terenie całego kraju obowiązuje stopień alarmowy II stopnia BRAVO-CRP.

0

W dniach 10-14 października na terenie całego kraju obowiązuje stopień alarmowy II stopnia BRAVO-CRP.

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki na terenie całego kraju wprowadził drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Ostrzeżenie obowiązuje od 10 do 14 października. Zostało ono wprowadzone z uwagi na wybory parlamentarne.

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. Stopień alarmowy BRAVO-CRP jest 2., w czterostopniowej skali. Można go wprowadzić, gdy powstaje zwiększone ryzyko zdarzenia o charakterze terrorystycznym. W tym czasie administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.

– Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego – mówi Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.


Wprowadzenie II stopnia alarmowego ma na celu działa prewencyjne i nie jest jednoznaczne z tym, że pojawiły się przesłanki o planowanym ataku terrorystycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj