Stężyca. Seniorzy będą mieli taniej

W czwartek, 10 października w Stężycy podpisano pierwsze porozumienia do Karty Seniora.

0
Foto: UG Stężyca

W czwartek, 10 października w Stężycy podpisano pierwsze porozumienia do Karty Seniora.

Zostały podpisane pierwsze porozumienia pomiędzy wójtem Stężycy, Tomaszem Brzoskowskim a przedsiębiorcami działającymi na terenie gminy. Wszyscy razem chcą tworzyć lokalny system pomocy dla seniorów, zgodnie z programem „Karta Seniora Gminy Stężyca”.

Już niedługo starsi mieszkańcy będą mogli korzystać w sklepach, aptekach i zakładach usługowych z lokalnych zniżek i ulg na towary lub usługi, okazując Kartę Seniora Gminy Stężyca. Z pierwszych zniżek seniorzy mogą korzystać w:

  • Sklepie ogólnospożywczym, ul. Jana III Sobieskiego 7a, Stężyca,

  • Aptece ” Przy Przychodni”w Stężycy, ul. B.Sychty 32,

  • Punkcie Aptecznym, w Klukowej Hucie, ul Wybickiego 4,

  • Kwiaciarni Strelicja w Stężycy, ul. B.Sychty 26

Kolejni przedsiębiorcy zadeklarowali już swoją chęć przystąpienia do programu i niedługo, po podpisaniu porozumień, otrzymają status Partnera. Miejsca, w których będzie można skorzystać z Karty Seniora, będą oznaczone plakatami „TU HONORUJEMY Kartę Seniora Gminy Stężyca”. Dodatkowo ich adresy oraz katalog uprawnień zamieszczane będą sukcesywnie na stronie internetowej gminy Stężyca oraz tablicy ogłoszeń w Urzędzie Gminy.

Wnioski o Kartę Seniora będą mogli składać mieszkańcy gminy Stężyca zameldowani na pobyt stały, którzy ukończyli 65 rok życia. Mogą oni się zgłaszać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stężycy w pokoju numer 16, od 18 października bieżącego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj