Sprawdź oświetlenie w swoim samochodzie… za darmo!

Ruszyła akcja "Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo". W ramach kampanii na niektórych stacjach kierowcy będą mogli za darmo sprawdzić oświetlenie w samochodach. Policja zapowiada też wzmożone kontrole na drogach.

0

Ruszyła akcja „Twoje Światła – Nasze Bezpieczeństwo”. W ramach kampanii na niektórych stacjach kierowcy będą mogli za darmo sprawdzić oświetlenie w samochodach. Policja zapowiada też wzmożone kontrole na drogach.

Podczas trwania działań, w dniach 26 października, 16 oraz 23 listopada odbędą się ogólnopolskie „dni otwarte” na stacjach diagnostycznych, posiadających patronat Instytutu Transportu Samochodowego i Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. Na wszystkich wymienionych stacjach, a także innych stacjach, które zgłosiły chęć włączenia się w akcję, kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie w swoich samochodach. Aplikacja Yanosik doprowadzi ich do najbliższej stacji kontroli pojazdów, wspierających kampanię.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego w wybranych terminach będą prowadzili działania kontrolno-prewencyjne, podczas których zwrócą szczególną uwagę na światła pojazdu.


W okresie jesienno-zimowym, gdy widoczność jest utrudniona nawet w ciągu dnia, prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Sprawne, prawidłowo wyregulowane światła pozwalają kierowcy wcześniej dostrzec przeszkodę bądź pieszego. Jeśli oświetlenie pojazdu jest nieprawidłowe, to w złych warunkach atmosferycznych i przy niedostatecznej widoczności, wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Prawidłowe działanie świateł ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego – zarówno kierujących, jak i pieszych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj