Samotni seniorzy potrzebują Twojego ciepła

Święta to czas radości i miłości... niestety jednak nie dla wszystkich. Mowa o samotnych seniorach, którzy w tym magicznym okresie nie mają środków i zdrowia, aby godnie przeżyć Boże Narodzenie. Społeczny Komitet Charytatywny "Razem dla Dobra" wychodzi temu na przeciw. 

0
Obraz tookapic z Pixabay

Święta to czas radości i miłości… niestety jednak nie dla wszystkich. Mowa o samotnych seniorach, którzy w tym magicznym okresie nie mają środków i zdrowia, aby godnie przeżyć Boże Narodzenie. Społeczny Komitet Charytatywny „Razem dla Dobra” wychodzi temu na przeciw. 

Fundacja „Razem Dla Dobra” po raz kolejny rusza z akcją charytatywną. Tym razem skupia się na ludziach często przez nas zapomnianych – samotnych seniorach. W ten świąteczny czas wolontariusze chcą podarować starszym mieszkańcom powiatu kartuskiego paczki z żywnością i środkami pierwszej potrzeby. Jednak głównym celem zbiórki jest zorganizowanie potrzebującym opału na zimę. Na tym ostatnim działacze skupiają największą uwagę, ponieważ wiedzą, z jakim trudem seniorzy zdobywają węgiel lub drewno, na które często nie mogą sobie pozwolić ze względu na cenę.

– Zbliżają się święta. W ciepłym zaciszu naszych domów niedługo zasiądziemy przy wigilijnych stołach, w otoczeniu rodziny, roześmianych dzieci, czekających na prezenty. Ale są wokół nas także tacy ludzie, którzy spędzą ten czas samotnie. Martwiąc się o to, czy wystarczy opału na zimę, czy będzie co położyć na stół. Samotni, często schorowani seniorzy. Żyją cicho, skromnie, nie proszą – mówią wolontariusze grupy „Razem dla dobra”.

Fot. Społeczny Komitet Charytatywny "RAZEM DLA DOBRA"
Fot. Społeczny Komitet Charytatywny „RAZEM DLA DOBRA”

– Nasz Komitet Społeczny zbiera do puszek dobrowolne datki. Za wszystko, co uzbieramy, zakupimy artykuły spożywcze, środki czystości, a przede wszystkim opał. Tuż przed samą wigilią, jak w roku ubiegłym, odwiedzimy kilkudziesięciu seniorów mieszkających na terenie powiatu kartuskiego. Usiądziemy, spędzimy trochę czasu, przełamiemy się opłatkiem. Przekażemy pomoc.

Zbiórkę można wesprzeć, zasilając puszki, które znajdują się w podanych poniżej miejscach:

1. Mega Smaki – firma cateringowa Pawła Malka oraz sklep spożywczo-przemysłowy p. Malków – Sierakowice, ul. Mirachowska 24,
2. Sklep mięsny „Lis” – Sierakowice, ul. Słupska 3,
3. Salon kosmetyczny „Prestige”, Sierakowice, ul. Kartuska 1,
4. Sklep „Miłość” Dekoracje i florystyka, Sierakowice, ul. Dworcowa 11/6,
5. Skład Budowlany BAT, Gdańsk Kokoszki, ul. Nowatorów 13,
6. Skład Budowlany BAT, Sierakowice, ul. Mirachowska 31,
7. Salon kosmetyczno-fryzjerski „DIVA”, Sierakowice, ul. Słupska 24,
8. Sklep spożywczy p. Klasów, Sierakowice, ul. Mickiewicza 46,
9. Sklep spożywczy p. Alicji Hinc, Borucino, ul. Kartuska 22,
10. Butik Ciao Ciao, Sierakowice, ul. Przedszkolna 4.

Jeśli jednak z jakiegoś powodu pojawią się trudności z dotarciem do puszki, Fundacja oferuje również formę wirtualną. Wszystkie przekazane środki trafią w 100% do ogólnej puli puszkowej. Link znajduje się tutaj.

Zbiórka fundacji została zgłoszona do MSWiA jako legalna zbiórka publiczna.


Społeczny Komitet Charytatywny „Razem dla dobra” składa się z grupy fanów motoryzacji, którzy przy okazji spotkań hobbystycznych postanowili sprawić, żeby świat był lepszym miejscem. Początkowo działali pod nazwą „SAABOWA POMOC.PL” , która była drobną działalnością charytatywną – trwa ona do dziś. „Razem dla dobra” jest poniekąd rozszerzeniem tej działalności, ponieważ w roku 2019 pomoc była skierowana również do seniorów z powiatu kartuskiego, uczniów i innych potrzebujących.

Więcej o Fundacji przeczytasz TUTAJ.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj